Były reprezentant Polski i uczestnik MŚ w areszcie. Proceder miał trwać 11 lat

Jak informuje portal wlkp24.info, w Kaliszu zatrzymano jednego z członków zarządu KPR-u Ostrovia i zawodnika MKS-u Kalisz. Jak się okazuje, zatrzymanym zawodnikiem jest Bartłomiej T., były reprezentant Polski w piłce ręcznej.

Jak poinformował w środę portal wlkp24.info, Prokuratora Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymała siedem osób, w tym członka zarządu KPR-u Ostrovia, a także zawodnika klubu MKS Kalisz. Zatrzymania dokonano w związku z prowadzonym postępowaniem, dotyczącym wyłudzenia pieniędzy z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chodzi o wyłudzenie dotacji na fałszywe gospodarstwa w latach 2004-2015.

Zobacz wideo Właściciel Wisły Kraków wyznaje. "Trzeba było dokonać tego wcześniej"

Reprezentant Polski, uczestnik MŚ zatrzymany

Jak się okazało, zatrzymany został szczypiornista MKS-u Kalisz, 36-letni Bartłomiej T., który przed rozpoczęciem obecnego sezonu przeniósł się z Górnika Zabrze. Prezes klubu w rozmowie z portalem przyznał, że o całej sprawie dowiedział się z mediów i potwierdził, że zawodnika nie było na środowym treningu drużyny.

Bartłomiej T. to były reprezentant Polski. W polskiej kadrze wystąpił w 32 spotkaniach, w których zdobył 64 bramki. Wystąpił także podczas mistrzostw świata w Szwecji, podczas których zagrał w 9 spotkaniach, zdobywając osiem bramek. Reprezentacja Polski odpadła wówczas w drugiej fazie grupowej mistrzostw, zajmując ostatecznie 8. miejsce.

Głos w sprawie zabrał prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, który zwrócił uwagę na skalę procederu: - Do tej pory siedmiu osobom przypisano działanie polegające na przyjęciu korzyści majątkowej. Jednym z nich jest 32-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, któremu przedstawiono 150 zarzutów czynów zabronionych - powiedział w rozmowie z wlkp24.info.

Zatrzymanym członkiem zarządu KPR-u Ostrovia okazał się z kolei Marcin K., wiceprezes klubu. Jak podkreślił prezes klubu, o jego zatrzymaniu i całej sprawie dowiedział się z mediów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.