Kosmiczny wyczyn bramkarza Łomży Vive Kielce. Zahipnotyzował rywali [WIDEO]

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce nie popełnili błędu sprzed roku i tym razem nie zaprzepaścili w ostatniej kolejce okazji na bezpośredni awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Polski zespół pokonał 34:29 Dinamo Bukareszt, dzięki czemu znalazł się w gronie najlepszych ośmiu drużyn Europy. Kapitalny mecz rozegrał Andreas Wolff.

W ubiegłym roku piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce zanotowali sporą wpadkę. Po 13. kolejkach prowadzili w grupie, a do bezpośredniego awansu z pierwszego miejsca wystarczyło im zwycięstwo z Flensburgiem. Ostatecznie doznali porażki, po czym nie przebrnęli 1/8 finału. W tym roku rywal był nieco łatwiejszy, co nie zmieniało faktu, że demony z poprzedniego sezonu mogły wrócić.

Zobacz wideo Kliczko walczył przez całe życie. "Teraz chwycił za broń i stanął do obrony Kijowa"

Witalij NatZawodnik i trener polskiego klubu drżą o życie bliskich. "Co chwilę latają bomby"

Dwie różne połowy Vive

Dinamo nie miało już szans na awans, dzięki czemu nie ciążyła na nich presja. Znacznie lepiej jednak w to spotkanie weszli gospodarze, szybko wypracowując sobie kilkubramkową przewagę. Świetnie w bramce spisywał się Andreas Wolff, a na skrzydłach błyszczeli Arkadiusz Moryto i Dylan Nahi. Po pierwszych 30 minutach kielczanie prowadzili 20:13.

W drugą połowę polska drużyna weszła mocno rozkojarzona, co goście szybko wykorzystywali. Przewaga Vive stopniała do zaledwie dwóch trafień i w pewnym momencie było już 24:22. Po raz kolejny jednak świetnie spisywał się Wolff, a także Alex Dujszebajew, Uładzislau Kulesz i Igor Karacić. Ostatecznie Łomża Vive Kielce wygrała 34:29.

Łomża Vive Kielce pewne awansu do ćwierćfinału

Drużyna z Kielc mogłaby mieć jeszcze więcej problemów, gdyby nie znakomita postawa Andreasa Wolffa. Niemiecki bramkarz obronił aż cztery rzuty karne - wybronił uderzenia Nicusora Negru, Alexa Garcii (dwukrotnie) oraz Valentina Ghionei. Tylko dwa razy rywale zdołali trafić do bramki z siedmiu metrów.

Niemiecki bramkarz zakończył spotkanie ze skutecznością obron na poziomie 37% (17/46). Obronił cztery z sześciu rzutów karnych (66%). "Andreas Wolff zaczarował bramkę w meczu Vive Kielce z Dinamem Bukareszt" - napisano na profilu Eurosportu na Twitterze.

Reprezentacja polskich piłkarek ręcznychPolki skorzystały na ukaraniu Rosji. Awansowały na mistrzostwa Europy

Dzięki wygranej nad Dinamem Bukareszt kielczanie na pewno zajmą pierwsze lub drugie miejsce w grupie B, dzięki czemu uzyskają bezpośredni awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wszystko zależy od wyników meczów Barcy z Flensburgiem-Handewitt oraz Paris Saint-Germain z Telekomem Veszprem.

Więcej o: