Ćwierćfinał o krok! Łomża Vive nie miała żadnych litości w hicie Ligi Mistrzów

Wielki mecz Łomży Vive Kielce w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Mistrzowie Polski rozbili na wyjeździe niemiecki SG Flensburg-Handewitt 33:25 i umocnili się na prowadzeniu w grupie B elitarnych rozgrywek!

Łomża Vive Kielce tuż przed przerwą na mistrzostwa Europy przegrała dwa mecze wyjazdowe z rzędu - z PSG (27:32) oraz FC Porto (27:29). Zawodnicy Talanta Dujszebajewa utrzymali  się jednak na pierwszym miejscu w tabeli grupy B, a w pierwszym spotkaniu po przerwie znów musiało grać na wyjeździe, tym razem z niemieckim SG Flensburgiem-Handewitt, w którego hali jeszcze nigdy nie wygrało.

Wielka wygrana Łomży Vive. Tego terenu jeszcze nigdy nie zdobyła!

Mistrzowie Polski od samego początku spotkania udowadniali, że są w znakomitej dyspozycji. Rozpoczęli mecz od prowadzenia 3:0, a następnie nie dali swoim przeciwnikom ani razu doprowadzić nawet do remisu.

W pierwszej połowie prowadzili już nawet 11:7, ale dobra końcówka gospodarzy pozwoliła im zmniejszyć straty na przerwę do dwóch trafień (12:14). Cóż z tego jednak, skoro drugą część spotkania znowu świetnie zaczęli szczypiorniści Łomży Vive, którzy błyskawicznie odskoczyli na pięć bramek (18:13) i bardzo pewnie dowieźli pewną wygraną do końcowej syreny, ostatecznie zwyciężając różnicą aż ośmiu goli.

Łomża Vive Kielce pokonała na wyjeździe SG Flensburg-Handewitt 33:25, odniosła ósme zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach i z 16 punktami umocniła się na prowadzeniu w tabeli grupy B Ligi Mistrzów. Po sześć bramek dla kielczan rzucili Dylan Nahi i Igor Karacić, pięć Artiom Karaliok, a po cztery Alex Dujszebajew oraz Uładzisław Kulesz. Po stronie gospodarzy najskuteczniejszy był Emil Jakobsen, autor sześciu trafień.

Za tydzień mistrzowie Polski zmierzą się u siebie z ukraińskim Motorem Zaporoże (23.02). Ponadto do końca fazy grupowej pozostały im także mecze na wyjeździe z Telekomem Veszprem (3.03) oraz u siebie z Dinamem Bukareszt (9.03). Cztery punkty zapewnią drużynie Talanta Dujszebajewa jedno z dwóch pierwszych miejsc w grupie B, bezpośredni awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów i rozstawienie w nim.