Tak wygląda tabela polskiej grupy po meczu z Rosją. Polska wreszcie punktuje

Reprezentacja Polski była o krok od wygranej z Rosją w trzeciej kolejce fazy zasadniczej. Genialny rzut Sergeja Kosorotowa w ostatniej sekundzie sprawił, że mecz zakończył się wynikiem 29:29. Tym samym Polacy mają punkt po dotychczasowych meczach.

Reprezentacja Polski rozpoczęła tegoroczne mistrzostwa Europy od wysokich zwycięstw nad Austrią (36:31) i Białorusią (29:20), natomiast nie zajęła pierwszego miejsca w grupie przez porażkę 23:30 z Niemcami. W meczach z Norwegią (31:42) i Szwecją (18:28) kadra prowadzona przez Patryka Rombla była wyraźnie słabsza od rywali i została jednocześnie pierwszą na tej imprezie, która straciła 40 goli w jednym meczu.

Euro 2022. Popis Mateusza Zembrzyckiego i rzut rozpaczy Kosorotowa daje remis

Mimo słabszego początku Polacy nie pozwalali Rosjanom na zdobycie sporej przewagi. Brakowało skuteczności w ataku, były błędy w obronie, natomiast im bliżej końca pierwszej połowy, tym biało-czerwoni wyglądali zdecydowanie lepiej. Wejście Mateusza Zembrzyckiego do bramki pobudziło Polaków, którzy wygrali 13:12 pierwszą część meczu, a sam bramkarz Azotów Puławy zanotował aż 10 udanych interwencji.

W drugiej połowie Polacy starali się odskoczyć Rosjanom na więcej, niż dwa punkty, ale każda taka próba kończyła się szybką kontrą drużyny prowadzonej przez Velimira Petkovicia. Na kilka sekund przed końcem gola na 29:28 zdobył Michał Daszek, ale po przerwie w ostatniej sekundzie Sergej Kosorotow wyrównał stan meczu, przez co kadry podzieliły się punktami. Tym samym Polacy w końcu mają punkt w fazie zasadniczej, natomiast szans na półfinał nie ma.