Starcie pogromców Polaków na ME. Nowy wicelider grupy

Norwegia pokonała Niemcy 28:23 w meczu drugiej fazy mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Zespół ze Skandynawii zrobił kolejny krok do półfinału tego turnieju. W grupie II z kompletem punktów prowadzi Hiszpania.

Po zwycięstwach Hiszpanii nad Rosją (26:25) i Szwecji nad Polską (28:18) w drugiej kolejce II fazy mistrzostw Europy, wieczorem spotkały się dwa zespoły, które w poprzednich dniach wysoko ograły reprezentację Polski. Niemcy pokonali Polaków 30:23, a Norwegia rzuciła im aż rekordowe 42 bramki, tracąc ich 31.

Niektórzy kibice nie byli w stanie oglądać meczu Polaków ze Szwedami.Wstydliwy mecz Polaków ze Szwedami. 6 bramek w pierwszej połowie

Osłabieni Niemcy bezradni. Norwegia bliżej półfinału

Niemcy na tym turnieju mają ogromne problemy z koronawirusem i o ile na Polaków udało im się zebrać zwycięski skład, tak przeciwko Hiszpanii w czwartek (23:29) i Norwegii w piątek zespół Alfreda Gislasona był praktycznie bezradny.

Wyrównana walka pomiędzy Niemcami a Norwegami trwała mniej więcej do końca pierwszej połowy, którą Skandynawowie wygrali 14:12. Od początku drugiej części gry przewaga Norwegii, która miała to spotkanie pod kontrolą, przez długi czas wahała się pomiędzy trzema a czterema bramkami.

A gdy w połowie drugich 30 minut Norwegowie zdołali odskoczyć na pięć trafień (22:17), stało się praktycznie jasne, że to oni zdobędą kolejne dwa punkty na tych mistrzostwach. Ostatecznie zwyciężyli Niemców pewnie 28:23 i teraz to oni zajmują drugie miejsce w tabeli grupy II.

Bohaterem reprezentacji Norwegii był Erik Toft, który rzucił aż siedem bramek. Po cztery dołożyli Sebastian Barthold oraz największa gwiazda norweskiej kadry Sander Sagosen. U Niemców najskuteczniejszy był Johannes Golla, autor czterech goli.

Sytuacja w "polskiej grupie" jest niezwykle zacięta. Prowadzi Hiszpania z kompletem sześciu punktów, a tuż za jej plecami z czterema punktami znajdują się Norwegia i Szwecja. Nie bez szans na półfinał są także reprezentacje Rosji i Niemiec, które zgromadziły po dwa punkty. Polska zamyka tabelę bez punktu w II fazie turnieju.

Bratysława, 20.01.2022. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Mecz Polska - Norwegia 31:42Zagraniczne media reagują na klęskę Polaków. "Zmieceni z parkietu. Miazga"

W kolejnej kolejce, która zostanie rozegrana w niedzielę, Polska zmierzy się z Rosją (godz. 15.30), Niemcy ze Szwecją (godz. 18), a Hiszpania z Norwegią (godz. 20.30).