Tak wygląda tabela po porażce Polski na ME piłkarzy ręcznych. Bez szans na półfinał

Reprezentacja Polski wciąż pozostaje bez zwycięstwa w fazie zasadniczej mistrzostw Europy. Tym razem kadra prowadzona przez Patryka Rombla przegrała 18:28 ze Szwecją i jest jedynym zespołem w grupie bez punktów.

Reprezentacja Polski zakończyła pierwszą fazę grupową mistrzostw Europy na drugim miejscu z czterema punktami, dzięki czemu wywalczyła awans do najlepszej dwunastki. W ostatnim meczu biało-czerwoni przegrali 23:30 z Niemcami, przez co nie rozpoczęli fazy zasadniczej z dwoma punktami. W pierwszym spotkaniu fazy zasadniczej biało-czerwoni ulegli 31:42 Norwegom i są pierwszym zespołem, który stracił ponad 40 goli na tej imprezie.

Zobacz wideo Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki: Liczymy, że na igrzyska pojedzie 60 sportowców

Polacy byli tylko tłem dla Szwedów. "Przegrywamy sami ze sobą". "Nie przystoi"

Gra reprezentacji Polski w defensywie w pierwszej połowie była w miarę znośna, natomiast największe problemy biało-czerwoni mieli w ofensywie, co podkreślał trener Patryk Rombel podczas przerw. "To, co wyrabiają oni dziś w ataku, nie przystoi nawet drużynie juniorów - można było przeczytać w relacji na Sport.pl. Polacy nie byli w stanie zdobyć bramki przez 12 minut, a niechlubną serię przerwał Arkadiusz Moryto z rzutu karnego. "Przegrywamy dziś sami ze sobą" - stwierdził Maciej Wojs z TVP Sport.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W drugiej połowie gra reprezentacji Polski nie uległa większej zmianie, w związku z czym Szwedzi nie mieli większych problemów ze zdobywaniem kolejnych bramek i polepszaniem bilansu bramkowego. Ostatecznie zespół prowadzony przez Patryka Rombla przegrał 18:28 i pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli w fazie zasadniczej.

Sytuacja w "polskiej" grupie w drugiej fazie ME:

  • 1. Hiszpania - 3 mecze, 6 punktów (bilans bramkowy +11)
  • 2. Szwecja - 3 mecze, 4 punkty (bilans bramkowy +12)
  • 3. Norwegia - 2 mecze, 2 punkty (bilans bramkowy +10)*
  • 4. Niemcy - 2 mecze, 2 punkty (bilans bramkowy +1)*
  • 5. Rosja - 3 mecze, 2 punkty (bilans bramkowy -6)
  • 6. Polska - 3 mecze, 0 punktów (bilans bramkowy -28)

* - Niemcy zagrają z Norwegią o godz. 20:30

Reprezentacja Polski w następnym spotkaniu zagra z Rosją. Sborna na początku drugiej fazy grupowej przegrała 23:29 ze Szwecją, a potem okazali się słabsi od Hiszpanii, choć mieli rzut karny w ostatniej akcji meczu. Mecz Polska - Rosja odbędzie się w niedzielę 23 stycznia o godzinie 15:30.

Więcej o: