Sensacja na ME! Wicemistrzowie Europy niemal na pewno odpadają. "Bez wyobraźni"

Sensacyjne rozstrzygnięcia w I grupie zasadniczej fazy mistrzostw Europy szczypiornistów. Chorwacja niespodziewanie uległa Czarnogórze 26:32 i niemal na pewno nie awansuje do półfinału imprezy.

Tegoroczne mistrzostwa Europy w piłce ręcznej na długo zapadną w pamięci kibiców i sportowców. To nie tylko zasługa czasami wręcz kuriozalnych obostrzeń pandemicznych i ogromnej liczby testów, ale też zaskakujących rozstrzygnięć. Po fazie grupowej odpadli chociażby Węgrzy. Teraz niemal na pewno odpadnie Chorwacja.

Zobacz wideo Jeden piłkarz panicznie boi się powrotu Nawałki. "Nie było zmiłuj" [Sport.pl LIVE #5]

Chorwacja przegrała z rewelacją ME

 Wicemistrzowie Starego Kontynentu sprzed trzech lat rozpoczęli węgiersko-słowacki turniej od porażki z Francją (22:27). W kolejnych grupowych spotkaniach Chorwaci ogrywali już Serbię (23:20) oraz Ukrainę (38:25). W pierwszym meczu drugiej tury rozgrywek trafili na Czarnogórę. I doszło wręcz do sensacji. 

Mecz Polska - Tunezja na MŚ piłkarzy ręcznych. Atakuje Arkadiusz MorytoTak wygląda tabela po porażce Polski na ME piłkarzy ręcznych. Jesteśmy pod ścianą

Osiemnasta reprezentacja poprzedniej edycji imprezy szybko wyszła na prowadzenie i regularnie zdobywała bramki. 7 trafień zaliczył chociażby Branko Vujović z Łomży Vive Kielce. I już po pierwszej połowie wszystko wskazywało na sensację, bo Czarnogóra prowadziła 15:9. Po zmianie stron Czarnogórcy nie pozwolili Chorwatom na odrobienie strat i wygrali 32:26, zdobywając tym samym pierwsze punkty w fazie zasadniczej.

 - Czarnogórcy całkowicie nas ograli we wszystkich segmentach gry. Byliśmy powolni i niewystarczająco silni w obronie i bez wyobraźni w ataku - piszą zszokowani dziennikarze rtl.hr. Media zwracają też uwagę na świetnie spisującego się w bramce rywali Chorwatów Nebojsa Simicia, który popisał się 14 obronami. 

Chorwacja wpadła w nie lada tarapaty, bo w fazie zasadniczej pozostaje bez punktów. Przed drużyną, która od 2004 roku wciąż znajdowała się w czołowej czwórce, jeszcze trzy mecze, ale szanse na awans do półfinału ma tylko teoretyczne. Czarnogóra zaś wyrasta na jedną z największych rewelacji tego czempionatu. Dotąd przegrała tylko mecz z Danią. Potem wygrywała kolejno z Macedonią Północną, Słowenią i teraz Chorwacją. 

Sytuacja w I grupie drugiej fazy ME:

  • 1. Francja - 2 mecze, 4 punkty (bilans bramkowy +15)
  • 2. Dania - 2 mecze, 4 punkty (bilans bramkowy +13)
  • 3. Islandia - 2 mecze 2 punkty (bilans bramkowy -3)
  • 4. Czarnogóra - 2 mecze, 2 punkty (bilans bramkowy -3)
  • 5. Holandia - 2 mecze, 0 punkty (bilans bramkowy -11)
  • 6. Chorwacja - 2 mecze, 0 punktów (bilans bramkowy -11)
Więcej o: