Tak wygląda tabela po porażce Polski na ME piłkarzy ręcznych. Jesteśmy pod ścianą

Reprezentacja Polski rozpoczęła drugą fazę grupową na Euro 2022 od porażki 31:42 z Norwegią. Tym samym biało-czerwoni wciąż zajmują ostatnie miejsce w grupie i ich szansa na grę w półfinale jest coraz mniejsza. Prowadzą Hiszpanie.

Reprezentacja Polski zakończyła pierwszą fazę grupową mistrzostw Europy na drugim miejscu z czterema punktami, dzięki czemu wywalczyła awans do najlepszej dwunastki. W ostatnim meczu biało-czerwoni przegrali 23:30 z Niemcami, przez co na początek kolejnej fazy turnieju nie mieli żadnego punktu. Dwiema fenomenalnymi paradami popisał się Mateusz Zembrzycki, którego internauci od razu porównali do Sławomira Szmala.

Zobacz wideo Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki: Liczymy, że na igrzyska pojedzie 60 sportowców

Polacy bezradni w hicie z Norwegią. "Łyknęliśmy jak młode pelikany"

Spotkanie reprezentacji Polski z Norwegią zapowiadało się jako ciężkie zadanie, ponieważ ekipa ze Skandynawii jest brązowym medalistą ostatnich mistrzostw Europy. Norwegowie obawiali się meczu z Polską ze względu na zakażenia koronawirusem. "Największe wyzwanie dla nas nie będzie więc na boisku, lecz już podczas posiłków, które będziemy mieli w tym samym czasie i miejscu co Polska" - mówił lekarz kadry Norwegii Thomas Torgaldsen w rozmowie z agencją NTB.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Biało-czerwoni dobrze rozpoczęli mecz z Norwegią, ale z rozwojem meczu było coraz gorzej. Po pierwszej połowie kadra prowadzona przez Patryka Rombla przegrywała 15:21. "Chyba wielkich emocji nie będzie" - stwierdził Łukasz Jachimiak, dziennikarz Sport.pl. "Zaprosili nas Norwegowie na początku meczu do swojego grania, a my to łyknęliśmy jak młode pelikany" - dodał Maciej Wojs z TVP Sport. W drugiej połowie sytuacja się nie poprawiła i Polska przegrała 31:42, przez co szanse biało-czerwonych na awans do półfinału są coraz mniejsze.

Sytuacja w "polskiej" grupie w drugiej fazie ME:

  • 1. Hiszpania - 2 mecze, 4 punkty (bilans bramkowy +10)
  • 2. Szwecja - 2 mecze, 2 punkty (bilans bramkowy +2)
  • 3. Niemcy - 2 mecze 2 punkty (bilans bramkowy +1)
  • 4. Rosja - 2 mecze, 2 punkty (bilans bramkowy -5)
  • 5. Norwegia - 2 mecze, 2 punkty (bilans bramkowy +10)
  • 6. Polska - 2 mecze, 0 punktów (bilans bramkowy -18)

Reprezentacja Polski w kolejnym meczu zagra ze Szwecją, która na początku drugiej fazy grupowej ograła 29:23 Rosję. Szwedzi są aktualnymi wicemistrzami świata.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.