Tak wygląda sytuacja w grupie piłkarzy ręcznych! Polacy muszą sprawić sensację

Szwecja i Hiszpania odniosły zwycięstwa w pierwszych meczach fazy zasadniczej na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. O 20:30 w tej samej grupie pierwszy mecz zagrają Polacy, którzy zmierzą się z Norwegią.

Reprezentacja Polski awansowała do fazy zasadniczej mistrzostw Europy w piłce ręcznej. W fazie wstępnej zespół Patryka Rombla pokonał Austrię 36:31 i Białoruś 29:20 oraz przegrał z Niemcami 23:30. Porażka w ostatnim meczu sprawiła, że do drugiej fazy turnieju Polacy weszli bez punktów.

Zobacz wideo Rafał Kot przestrzega ws. Kamila Stocha. "Może to się srogo zemścić" [Sport.pl LIVE #5]

W tej części rywalizacji liczą się bowiem punkty zdobyte w meczu z zespołem, który także awansował do fazy zasadniczej. Obecnie w turnieju pozostało 12 najlepszych drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Polacy trafili do grupy z Niemcami (z nimi już nie zagramy), Hiszpanią, Rosją, Szwecją i Norwegią.

Marcin Lijewski"Piłka ręczna stała się strasznie zniewieściała". On połknął ząb i grał dalej. "Wegetowałem" [nieDawny Mistrz]

Trzy pierwsze drużyny do fazy zasadniczej awansowały z dwoma punktami. Szwecja, Norwegia i Polska nie miały na koncie żadnego punktu. Szwedzi ten stan rzeczy zmienili w czwartek, bo w pierwszym meczu w naszej grupie pokonali Rosjan 29:23. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W czwartek kolejne zwycięstwo na turnieju odnieśli broniący tytułu Hiszpanie. W rozpoczętym o 18:00 meczu pokonali Niemców 29:23, czym mocno przybliżyli się do awansu do półfinału. O 20:30 rozpocznie się ostatnie spotkanie pierwszej kolejki zasadniczej, w którym Polska zagra z Norwegią, czyli brązowym medalistą ostatnich mistrzostw Europy.

Reprezentanci Polski Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski, Jan Bednarek, Kamil Glik i Arkadiusz Reca w meczu Węgry - Polska (3:3)Były prezes PZPN uspokaja ws. selekcjonera. "Pewne rzeczy do ustalenia"

Zespół Rombla, jeśli chce marzyć o awansie do strefy medalowej, powinien dzisiaj wygrać. Trzeba jednak podkreślić, że taki scenariusz, podobnie jak każda wygrana naszego zespołu w fazie zasadniczej, byłby bardzo dużą niespodzianką, by nie powiedzieć sensacją.

Sytuacja w "polskiej" grupie fazy zasadniczej ME:

  1. Hiszpania - 2 mecze, 4 punkty (bilans bramkowy +10)
  2. Szwecja - 2 mecze, 2 punkty (bilans bramkowy +2)
  3. Niemcy - 2 mecze 2 punkty (bilans bramkowy +1)
  4. Rosja - 2 mecze, 2 punkty (bilans bramkowy -5)
  5. Norwegia - 1 mecz, 0 punktów (bilans bramkowy -1)
  6. Polska - 1 mecz, 0 punktów (bilans bramkowy -7)

W piątek reprezentacja Polski zagra ze Szwecją (18:00), w niedzielę z Rosją (15:30), a we wtorek z Hiszpanią (15:30). Do strefy medalowej awansują dwie najlepsze drużyny z grupy. Zespół z trzeciego miejsca w grupie zagra o 5. miejsce w turnieju.

Więcej o: