Fenomenalne parady polskiego bramkarza. "Poezja". Jednoznaczne porównanie [WIDEO]

Reprezentacja Polski uległa 23:30 Niemcom na zakończenie pierwszej fazy grupowej na mistrzostwach Europy w piłkę ręczną. Na początku meczu dwiema świetnymi interwencjami popisał się Mateusz Zembrzycki, na co dzień występujący w Azotach Puławy. - Bramka typu: zamurowana - czytamy na Twitterze.

We wtorkowy poranek polscy piłkarze ręczni przeszli testy na koronawirusa przed meczem z Niemcami, które według związku były "nagłe i nieoczekiwane". Musieli czekać na nie kilkadziesiąt minut. "To dla nas niepojęte" - mówił w rozmowie dla Sport.pl prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Henryk Szczepański. Pozytywny wynik miał tylko Maciej Gębala, ale nie został dopuszczony do gry mimo zgłoszenia, że posiada status ozdrowieńca.

Zobacz wideo Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki: Liczymy, że na igrzyska pojedzie 60 sportowców

Świetne parady Zembrzyckiego na początku meczu z Niemcami. I od razu jednoznaczne porównanie

Niemcy lepiej rozpoczęli spotkanie z Polską na zakończenie pierwszej fazy grupowej na mistrzostwach Europy i od razu chcieli wykorzystać osłabioną defensywę biało-czerwonych. Po czterech minutach zespół prowadzony przez Patryka Rombla prowadził 2:1, ale jedna z kolejnych akcji Niemców zapowiadała się na bramkę. Rune Dahmke otrzymał piłkę na lewym skrzydle, ale jego rzut nogami powstrzymał Mateusz Zembrzycki. Chwilę później szansę do dobicia miał Lukas Zerbe, ale polski bramkarz instynktownie wyciągnął prawą rękę i kapitalnie obronił uderzenie drugiego skrzydłowego.

"Patrzcie na to, kibice polskiej kadry" - napisał oficjalny profil Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej na Twitterze (EHF). Fani byli zachwyceni wyczynem bramkarza Azotów Puławy. "Nie wiem, czy piękniejsze są te interwencje, czy nasi kibice" - napisała jedna z fanek. "Taka sama energia, jak u Sławomira Szmala" - dodaje internauta. "Bramka typu: zamurowana" - czytamy pod tweetem. "Poezja" - skwitował krótko Maciej Wojs z TVP Sport.

Reprezentacja Polski zakończyła pierwszą fazę grupową Euro 2022 na drugim miejscu, ale wystąpi w drugiej fazie, do której awans wywalczyło 12 najlepszych zespołów. Poza biało-czerwonymi i Niemcami w grupie znalazła się Hiszpania, Rosja, Szwecja oraz Norwegia, czyli uznane marki światowego szczypiorniaka. Z drugiej fazy grupowej awansują tylko dwa najlepsze zespoły, natomiast trzecie ekipy zagrają o 5. miejsce.

Więcej o: