Sensacja w mistrzostwach Europy! Gospodarze odpadają z turnieju po I rundzie

Końca dobiega faza grupowa mistrzostw Europy w piłce ręcznej i już wiadomo, że o medale nie powalczą jedni z faworytów. Po porażce z Islandią z imprezą żegnają się Węgrzy, którzy zapowiadali walkę o półfinał.

Reprezentacja Polski znalazła się w najlepszej 12 mistrzostw Europy, rozgrywanych na Węgrzech oraz Słowacji. Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie w pierwszej fazie turnieju po porażce z Niemcami (23:30). Zupełnie odwrotnie poradzili sobie pierwsi z wymienionych gospodarzy, którzy celowali w czołową czwórkę imprezy. W grupie B wygrali jednak tylko jedno spotkanie.

Zobacz wideo Polaków może czekać piekło w Moskwie. "Potrzebni eksperci od spraw międzynarodowych" [Sport.pl LIVE #5]

Dwie porażki Węgrów i koniec marzeń o sukcesie

Czempionat Starego Kontynentu Węgrzy rozpoczęli od przegranej 28:31 z Holandią. Nadzieję na awans dawał triumf nad Portugalią, chociaż jego przebieg wlał w serce kibiców sporo niepokoju. To dlatego, że o rezultacie tego meczu zdecydowały ostatnie sekundy i rzut Dominika Mathe na 31:30. Gospodarze mieli sporo problemów i o ich losie zdecydować miał mecz z Islandią, która wcześniej pokonała Holandię i Portugalię.

Bratysława, 18.01.2022. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Mecz Polska - NiemcyWybitny reprezentant nie kryje rozczarowania. "Wszystkiego tym nie usprawiedliwimy"

Wyzwanie przed Węgrami było spore i nie sprostali mu. Zoltan Szita (5 goli) i Bence Banhidi (6) robili co mogli, ale to okazało się za mało na świetnie zorganizowaną Islandię. Wynik tego spotkania był identyczny, jak w przypadku drugiego spotkania mistrzostw dla Madziarów. Różnica tylko taka, że tym razem na ich niekorzyść.

Tym samym wiadomo, że reprezentacja Węgier dość nieoczekiwanie odpadła z rywalizacji o medale mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Kibice liczyli na znacznie więcej. Szczególnie po tym, co ich drużyna pokazała podczas ostatniego czempionatu globu. Przypomnijmy, że w jego trakcie Węgry rozbiły Niemców i odpadli dopiero w ćwierćfinale. I to po dogrywce z Francją. 

Tabela grupy B po pierwszej fazie ME:

  • 1. Islandia- 3 mecze - 3 wygrane - 6 punktów - bramki: 88:82
  • 2. Holandia - 2 mecze - 2 wygrane - 4 punkty - bramki: 59:57*
  • 3. Węgry- 3 mecze - 2 przegrane - 2 punkty - bramki: 89:92
  • 4. Portugalia - 2 mecze - 2 przegrane - 0 punktów - bramki: 54:59*

* - Holandia i Portugalia grają ostatni grupowy mecz o 20:30 we wtorek.

Więcej o: