Potężne osłabienie Polaków w meczu z Niemcami. "Nie został dopuszczony"

Polscy szczypiorniści bez kluczowego gracza w ważnym meczu z Niemcami. Maciej Gębala nie pojawił się w składzie biało-czerwonych, a wcześniej otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Przypomnijmy, że we wtorkowy poranek polscy piłkarze ręczni przeszli testy na koronawirusa przed meczem z Niemcami, które według związku były "nagłe i nieoczekiwane". Musieli czekać na nie kilkadziesiąt minut - najpierw przed hotelem, czekając na przyjazd autokaru, który zabrał ich na miejsce wykonania testów, a później już na miejscu, w kolejce przed innymi wykonującymi test.

Zobacz wideo Rafał Kot przestrzega ws. Kamila Stocha. "Może to się srogo zemścić" [Sport.pl LIVE #5]

Ważny mecz polskich szczypiornistów i poważne osłabienie

- To dla nas niepojęte - mówił w rozmowie dla Sport.pl prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Henryk Szczepański. Wiedział, że same testy zarządziła EHF, a przed Polakami przeszli je także niemieccy zawodnicy, więc nie było w tym żadnej zagrywki w stronę kadry Patryka Rombla. Jednak za fatalne okoliczności ich wykonania obwiniał słowackich organizatorów. 

Wyniki testów pojawił się po kilku godzinach. Pozytywny wynik miał tylko Maciej Gębala, ale on został zgłoszony do EHF jako ozdrowieniec i była szansa, że zagra w meczu. ZPRP miał jeszcze o tym dyskutować z federacją i poinformować o dostępności zawodnika. Związek podał jednak teraz skład na ważny mecz z Niemcami i Gębali w nim brakuje.

TVP Sport podaje, że Gębala nie został dopuszczony do wieczornego spotkania przez Europejską Federacją Piłki Ręcznej (EHF) właśnie przez pozytywny wynik testu. To poważne osłabienie dla biało-czerwonych, bo stracili lidera obrony. 

W kadrze na pojedynek z Niemcami znaleźli się: Ariel Pietrasik, Arkadiusz Moryto, Bartłomiej Bis, Kamil Syprzak, Krzysztof Komarzewski, Maciej Pilitowski, Mateusz Kornecki, Mateusz Zembrzyki, Melwin Beckman, Michał Daszek, Michał Olejniczak, Mikołaj Czapliński, Piotr Jędraszczyk, Przemysław Krajewski, Rafał Przybylski oraz Szymon Sićko.

Początek spotkania w Bratysławie o godzinie 18:00. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: