Grupa śmierci! Polscy piłkarze ręczni poznali kolejnych rywali na ME

Rosja, Norwegia, Hiszpania i Szwecja będą rywalami reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych w II rundzie mistrzostw Europy! Polacy trafili do "grupy śmierci", ale zanim rozegrają w niej pierwsze spotkania, we wtorek o 18:00 zagrają z Niemcami.

Po zwycięstwach nad Austrią (36:31) i Białorusią (29:20), mecz z Niemcami będzie dla zawodników Patryka Rombla niejako rozpoczęciem drugiej fazy mistrzostw. Wszystko dlatego, że wynik wtorkowego spotkania będzie liczył się już także w kolejnej rundzie, gdyż zarówno Polacy, jak i Niemcy, są już pewni gry w najlepszej "12" turnieju.

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Polacy w "grupie śmierci" w drugiej rundzie mistrzostw!

Oba zespoły poznały też swoich rywali w kolejnej fazie ME. Jako że w grupie E i F faworyci nie zawiedli, Biało-Czerwoni trafili do prawdziwej grupy śmierci, gdzie oprócz Niemców znajdą się także Hiszpanie, Szwedzi, Rosjanie oraz Norwegowie. Wszystkie te zespoły to uznane marki światowego szczypiorniaka.

Najgroźniejsi wydają się być Hiszpanie, mimo że grają na ME bez Alexa Dujszebajewa z Łomży Vive Kielce. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego regularnie zdobywa medale na wielkich imprezach. Hiszpania jest aktualnym mistrzem Europy, a także brązowym medalistą mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich w Tokio. 

Z grupy E w II rundzie wystąpi także Szwecja, która w bezpośrednim meczu przegrała z Hiszpanią 28:32. Szwedzi to brązowi medaliści ostatnich mistrzostw świata w Egipcie, a także ćwierćfinaliści igrzysk w Tokio, gdzie przegrali... z Hiszpanią 33:34. Na mistrzostwach Europy nie idzie im jednak póki co rewelacyjnie, bo oprócz porażki z Hiszpanami tylko zremisowali z Czechami 27:27. 

Polska - Białoruś 29:20 na mistrzostwach EuropyRywale zachwyceni Polakami na ME. "Pokazali nam". A Niemcy mają kłopot

W grupie F najlepsza była reprezentacja Rosji. Rosjanie w ostatnim czasie nie błyszczą. Na poprzednich mistrzostwach Europy zajęli 22. miejsce, na mistrzostwach świata 14. miejsce, a na igrzyskach olimpijskich, podobnie jak Polaków, nie było ich w ogóle. Rosja w ostatnio radzi sobie bardzo podobnie do reprezentacji Polski, aczkolwiek na obecnych mistrzostwach zdołała już ograć Norwegię 23:22. 

Właśnie Norwegia jest ostatnim z rywali Polaków w II rundzie turnieju, aczkolwiek porażka z Rosją może tej drużynie mocno utrudnić walkę o półfinał mistrzostw. Mimo to, Norwegowie są w ścisłej światowej czołówce. Na ostatnich mistrzostwach Europy zajęli trzecie miejsce, na mistrzostwach świata szóste, a na igrzyskach w Tokio uplasowali się na miejscach 5-8, przegrywając w ćwierćfinale z Danią.

Najpierw trzeba wygrać z Niemcami. A ci są mocno osłabieni

Nie da się ukryć, że wtorkowe zwycięstwo z Niemcami znacznie ułatwiłoby Polakom walkę w II rundzie mistrzostw. A szansa na wygraną jest niemała ze względu na osłabienia drużyny Alfreda Gislasona. Po nieudanych igrzyskach w Tokio reprezentacyjną karierę zakończyli Uwe Gensheimer, Steffen Weinhold i Hendrik Pekeler. W kadrze na ME z różnych przyczyn nie znaleźli się Patrick Groetzki, Paul Drux, Juri Knorr oraz Fabian Wiede.

Bratysława, 16.01.2022. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Mecz Polska - BiałoruśTak wygląda tabela "polskiej" grupy na ME. Kluczowy mecz z Niemcami

Mało tego, już po przyjeździe do Bratysławy Niemców zaczął dziesiątkować koronawirus. Jako pierwszy wypadł ich "bombardier" Julius Kuehn, później powołany w jego miejsce Hendrik Wagner, a w poniedziałek wieczorem Niemcy podali informacje o pięciu kolejnych pozytywnych wynikach! We wtorek przeciwko Polsce nie zagrają bramkarz Łomży Vive Kielce Andreas Wolff, a także Kai Haefner, Timo Kastening, Lukas Mertens i Luca Witzke.

Początek wtorkowego meczu Polska - Niemcy o godzinie 18:00. Relacja na żywo na Sport.pl.

Więcej o: