Tak wygląda tabela "polskiej" grupy na ME. Kluczowy mecz z Niemcami

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej ma już pewny awans do najlepszej dwunastki mistrzostw Europy. W niedzielę nasi szczypiorniści pokonali Białoruś 29:20. Wciąż pozostaje jednak walka o awans z pozycji lidera tabeli. Jak wygląda sytuacja w "polskiej grupie" po 2. kolejce?

Rewelacyjnie radzi sobie reprezentacja Polski na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Na inaugurację turnieju biało-czerwoni pokonali Austrię 36:31, a w drugiej kolejce fazy grupowej zwyciężyli z Białorusią 29:20. Wyniki pierwszych dwóch meczów sprawiły, że znajdujemy się na 1. miejscu grupy D z takim samym dorobkiem punktowym co Niemcy. Obie drużyny dzieli jednak bilans bramkowy.

Polska i Niemcy z takim samym dorobkiem punktowym. Kto awansuje z pozycji lidera?

Mecz z Białorusią rozpoczął się dla Polaków naprawdę dobrze. Pierwsze minuty były wyrównane, ale nasi szczypiorniści przyspieszyli i zaczęli zdobywać więcej bramek. Pod koniec pierwszych 30 minut Polacy prowadzili nawet 14:9, ale do przerwy Białorusini potrafili zmniejszyć straty do trzech bramek (14:11). Białorusini ruszyli do ataku na początku drugiej połowy, ale nie udało im się wyrównać wyniku spotkania. Biało-czerwoni za to powiększyli przewagę i ostatecznie zapewnili sobie awans

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Niemcy, podobnie jak Polacy, wygrali oba mecze fazy grupowej najpierw z Białorusią 33:29, a następnie w niedzielę (16 stycznia) z Austriakami 34:29. Pierwsza połowa starcia z Austrią nie zapowiadała jednak wygranej Niemców, bowiem przygrywali 16:15. Dopiero w trakcie drugich trzydziestu minut odrobili stratę i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymali do samego końca.

Reprezentacje Polski i Niemiec zdominowały przeciwników, pozbawiając ich szans na awans. Ostatni mecz fazy grupowej odbędzie się we wtorek, 18 stycznia. Wtedy obie drużyny powalczą o awans z pierwszego miejsca w grupie. W przypadku remisu pierwsza będzie Polska ze względu na lepszy bilans bramkowy.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Jak wygląda tabela "polskiej grupy"?

1. Polska - 2 wygrane - 4 punkty - bramki: 65:51
  2. Niemcy - 2 wygrane - 4 punkty - bramki: 67:58
  3. Austria - 2 przegrane - 0 punktów - bramki: 60:70
  4. Białoruś - 2 przegrane - 0 punktów - bramki: 49-62

W następnej fazie Polska i Niemcy trafią do grupy 2., gdzie dołączą do nich dwie najlepsze drużyny z grup E (1. Hiszpania 4 pkt, 2. Szwecja 2 pkt, 3. Czechy 2 pkt, 4. Bośnia i Hercegowina 0 pkt) oraz F (1. Rosja 4 pkt, 2. Norwegia 2 pkt, 3. Słowacja 2 pkt, 4. Litwa 0 pkt) - wszystkie ekipy zachowają punkty zdobyte z drużyną, z którą wyszły z pierwszej fazy grupowej (dlatego mecz z Niemcami jest tak ważny). Każda drużyna rozegra cztery mecze i dwie najlepsze ekipy awansują do półfinałów (i wywalczą bezpośredni awans na MŚ 2023), natomiast trzecie ekipy zagrają o 5. miejsce.