Reprezentant Polski padł po ciosie. Sędzia pokazała czerwoną, a potem niebieską kartkę

Skandaliczna sytuacja w meczu Polaków z Białorusinami podczas mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Mikalaj Aliochin uderzył pięścią w twarz Michała Olejniczaka. Otrzymał za to niebieską kartkę.

W pierwszym meczu mistrzostw Polacy pokonali Austrię 36:31, a w meczu z Białorusią mogli zapewnić sobie awans do najlepszej dwunastki mistrzostw Europy. Aby tak się stało, zawodnicy Patryka Rombla musieli wygrać to spotkanie. I tak też się stało. Biało-czerwoni zwyciężyli aż 29:20.

Zobacz wideo "Adam Nawałka ma poparcie grubych ryb w reprezentacji Polski"

Skandaliczne zachowanie Aliochina. To był cios bokserski

W pierwszej połowie spotkania doszło do absurdalnej sytuacji. Mikalaj Aliochin z premedytacją uderzył w twarz Michała Olejniczaka. - Ojjj, ale tutaj cios bokserski był! - krzyknęła komentująca spotkanie w Eurosporcie Iwona Niedźwiedź. - To wyglądało tak, jakby Aliochin jeszcze szukał kontaktu z Olejniczakiem - dodał jej kolega Krzysztof Bandych.

Wyglądało to tak, jakby Białorusin wyprowadził prawy prosty. Polak przez chwilę leżał na parkiecie, w tym czasie trwała wideoweryfikacja. Chwilę później Aliochin zobaczył najpierw czerwoną, a następnie niebieską kartkę za wyjątkowo niesportowe zachowanie. Francuska sędzia prowadząca to spotkanie nie miała żadnych wątpliwości.

To oznacza, że Białorusin nie wystąpi w kolejnym meczu jego zespołu z Austrią. Może jednak okazać się, że jego przerwa potrwa dłużej. Wszystko zależy od tego, co zdecydują sędziowie. Przepisy o niebieskiej kartce w piłce ręcznej wskazują na to, że zawodnik, który ją ujrzy, musi pauzować co najmniej przez jedno spotkanie. Dokładnie będzie to jednak jasne po opublikowaniu pomeczowego raportu. 

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Jak wygląda tabela "polskiej grupy"?

  1. Polska - 2 wygrane - 4 punkty - bramki: 65:51
  2. Niemcy - 2 wygrane - 4 punkty - bramki: 67:58
  3. Austria - 2 przegrane - 0 punktów - bramki: 60:70
  4. Białoruś - 2 przegrane - 0 punktów - bramki: 49:62

W drugim meczu tej grupy Niemcy ograli Austrię w niedzielę 34:29. I to właśnie z Niemcami Polska zagra we wtorek o 18:00 w ostatnim meczu pierwszej fazy grupowej. Relacja na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

W następnej fazie Polska i Niemcy trafią do grupy 2., gdzie dołączą do nich dwie najlepsze drużyny z grup E (1. Hiszpania 4 pkt, 2. Szwecja 2 pkt, 3. Czechy 2 pkt, 4. Bośnia i Hercegowina 0 pkt) oraz F (1. Rosja 4 pkt, 2. Norwegia 2 pkt, 3. Słowacja 2 pkt, 4. Litwa 0 pkt) - wszystkie ekipy zachowają punkty zdobyte z drużyną, z którą wyszły z pierwszej fazy grupowej (dlatego mecz z Niemcami jest tak ważny). Każda drużyna rozegra cztery mecze i dwie najlepsze ekipy awansują do półfinałów (i wywalczą bezpośredni awans na MŚ 2023), natomiast trzecie ekipy zagrają o 5. miejsce.

Więcej o: