Ale cios. Niemcy tracą swojego bombardiera. Nie zagra z Polską

Dobre wieści dla polskich szczypiornistów. Gwiazdor niemieckiej kadry Julius Kuehn otrzymał pozytywny wynik testu na koronawisrusa. Jego występ w meczu z Polską jest wykluczony.

O zakażeniu w zespole Niemcy dowiedzieli się w sobotni wieczór. Jest to jedyny pozytywny przypadek w niemieckiej kadrze. Pozostali zawodnicy i sztab są zdrowi. Strata Kuehna to jednak spore osłabienie dla niemieckiej drużyny. Lewy rozgrywający to podstawowy zawodnik reprezentacji Niemiec. Zagrał w pierwszym meczu fazy grupowej z Białorusią i popisał się niezłą skutecznością – zdobył sześć goli na osiem prób. Pozytywny wynik testu oznacza, że Niemiec będzie musiał pauzować dwa mecze. W niedzielę nie zagra z Austrią, a we wtorek z Polską.

Zobacz wideo Nasz człowiek w Barcelonie i PSG. Syprzak: Zostałem rzucony na głęboką wodę

Niemcy tracą swoją gwiazdę. Dobra wiadomość dla Polski

To dobra wiadomość dla Polaków, choć trzeba pamiętać, że taka sytuacja może przytrafić się każdej drużynie. Jak poinformował w środę ZPRP, pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymało aż pięciu polskich szczypiornistów: Adam Morawski, Piotr Chrapkowski, Jan Czuwara, Kacper Adamski i Damian Przytuła. Ostatecznie Patryk Rombel w pierwszym meczu turnieju mógł skorzystać z 16 zawodników. Testy przeprowadzone w piątek dały wyniki negatywne, ale do ostatnich chwil nie było wiadomo, czy Polacy w ogóle zagrają, a jeśli tak, to w jakim składzie. Mimo sporego chaosu Polska wygrała pierwszy mecz mistrzostw z Austrią 36:31

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

W niedzielę Polacy w drugim meczu fazy grupowej zmierzą się z Białorusią, która w piątek przegrała z Niemcami 29:33 (18:17). Początek spotkania o godz. 20.30. We wtorek rywalem biało-czerwonych będą Niemcy (godz. godz. 18). Relacja na żywo z obu tych pojedynków na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: