Sytuacja w grupie Polski po I serii meczów mistrzostw Europy

Polacy w znakomitym stylu rozpoczęli zmagania w mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. W swoim pierwszym spotkaniu pokonali Austrię 36:31 i zostali liderem grupy D.

Przed pierwszym meczem biało-czerwonych na mistrzostwach Europy był duży chaos. Reprezentacja Polski dopiero na niespełna trzy godziny przed rozpoczęciem spotkania otrzymała wyniki testów na obecność koronawirusa. Do tego momentu nie było wiadomo, czy Polacy rozegrają swój mecz, a jeśli tak, to w jakim zestawieniu. Ostatecznie wszystkie testy wyszły negatywnie, więc Polacy zagrali w pełnym, 16-osobowym składzie.

I od początku grali na bardzo wysokim poziomie. I choć długo nie mogli zbudować większej przewagi przez błędy w obronie, w ataku prezentowali się wyśmienicie. To zaowocowało w końcówce, dzięki czemu na przerwę schodzili z trzeba bramkami przewagi. W drugiej połowie drużyna Patryka Rombla prezentowała się o wiele lepiej i błyskawicznie zbudowała bezpieczną przewagę.

Namieszać mogła jedynie sytuacja z 47. minuty, gdy rywala w kontrze faulował Szymon Sićko. Sędziowie po analizie VAR dali polskiemu rozgrywającemu czerwoną kartkę. Wtedy Polacy prowadzili 28:24, ale już do końca meczu musieli grać bez swojego kluczowego bombardiera (6 goli). Mimo tego bez trudu utrzymali przewagę do końca, wygrywając ostatecznie 36:31.

Polacy liderem grupy D!

Dzięki tej wygranej reprezentacja Polski wyszła na prowadzenie w grupie D. W drugim spotkaniu Niemcy wygrali z Białorusią 33:29 i to właśnie Niemcy znajdują się na 2. miejscu. Do następnej fazy awansują dwa najlepsze zespoły z każdej z sześciu grup.

W niedzielę Polacy zmierzą się z Białorusią, a Niemcy z Austrią. Relacja z meczu Polaków na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.