Wielki chaos przed meczem Polaków na ME! Do końca nie wiedzieli, czy w ogóle zagrają

Wielki chaos podczas mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Reprezentacja Polski dopiero na niespełna trzy godziny przed rozpoczęciem meczu otrzymała wyniki testów na obecność koronawirusa. Do tego momentu nie było wiadomo, czy Polacy rozegrają swój mecz, a jeśli tak, to w jakim składzie. Początek spotkania o 20:30, relacja na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Jak poinformował w środę ZPRP, pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymało aż pięciu zawodników: Adam Morawski, Piotr Chrapkowski, Jan Czuwara, Kacper Adamski i Damian Przytuła. "Zawodnicy czują się dobrze i przechodzą zakażenie bezobjawowo. Zgodnie z procedurą Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) wyżej wymienieni reprezentanci zostali poddani izolacji" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zobacz wideo Nasz człowiek w Barcelonie i PSG. Syprzak: Zostałem rzucony na głęboką wodę

W czwartek Polacy musieli czekać do późnych godzin wieczornych na wyniki kolejnych testów, które dały wyniki negatywne. Co więcej, pięciu zawodników powołanych w miejscu wykluczonych wcześniej kadrowiczów, przeszło testy jeszcze w czwartek wieczorem i bardzo długo nie było informacji o wynikach ich testów.

Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce ręcznej Patryk Rombel podczas meczu z Niemcami "Ten zespół stać na wszystko". Czy Polska może być czarnym koniem ME piłkarzy ręcznych?

W piątek Polacy przeszli ostatnie testy. I nie wiedzieli, czy w ogóle zagrają!

W piątek rano reprezentacja Polski wbrew regulaminowi EHF przeszła kolejne testy na obecność koronawirusa. Ich wyniki miały pojawić się na pięć godzin przed meczem, czyli do godz. 15:30. Ale tak się nie stało, przez co długo nie było wiadomo, czy Polacy będą mogli w piątek rozegrać swój mecz, a jeśli tak, to w jakim składzie.

Ostatecznie wyniki testów pojawiły się tuż przed godz. 18:00 i stało się jasne, że Patryk Rombel będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Wszystkie testy wyszły negatywnie, więc Polacy zagrają w pełnym, 16-osobowym składzie.

Skład Polaków na mecz z Austrią: Mateusz Kornecki, Mateusz Zembrzycki - Przemysław Krajewski, Melwin Beckman, Szymon Sićko, Ariel Pietrasik, Michał Olejniczak, Maciej Pilitowski, Piotr Jędraszczyk, Michał Daszek, Arkadiusz Moryto, Krzysztof Komarzewski, Kamil Syprzak, Maciej Gębala, Patryk Walczak, Bartłomiej Bis

Początek spotkania Polska - Austria o 20:30. Relacja na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: