Piłkarze ręczni rozpoczynają ME. Gdzie i o której godzinie oglądać mecz z Austrią? [TRANSMISJA]

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej rozpoczyna rywalizację na organizowanych przez Słowację i Węgry mistrzostwach Europy. W pierwszym spotkaniu na turnieju przetrzebieni koronawirusem biało-czerwoni zmierzą się z Austrią. Gdzie i o której godzinie oglądać ten pojedynek?

Zadowolenie z wylosowania teoretycznie łatwych przeciwników w pierwszej fazie turnieju nie trwało długo. W szeregach reprezentacji Polski odnotowano kilka zakażeń koronawirusem, na skutek czego biało-czerwoni przystąpią do zmagań w mocno okrojonym składzie. Gdzie i o której godzinie oglądać mecz z Austrią?

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce ręcznej Patryk Rombel podczas meczu z Niemcami "Ten zespół stać na wszystko". Czy Polska może być czarnym koniem ME piłkarzy ręcznych?

Polska-Austria. Trudna sytuacja w polskiej drużynie

Na skutek uzyskania pozytywnych wyników testów z udziału w turnieju zostali wykluczeni Rafał Przybylski i Dawid Dawydzik. Tuż po przylocie do Bratysławy zakażenie potwierdzono ponadto u pięciu kolejnych zawodników. Byli to między innymi bramkarz Adam Morawski oraz Piotr Chrapkowski i Jan Czuwara, którzy mieli być ważnymi ogniwami drużyny.

Wykrycie zakażenia u całej piątki nie oznacza jednak, że nie będą mogli zagrać na turnieju. Zawodnicy ci zostali wysłani na 5-dniową izolację, ale jeśli kolejne testy dadzą negatywne wyniki, będą mogli dołączyć do reszty zespołu najwcześniej na ostatni grupowy pojedynek.

Polska-Austria. Gdzie i o której godzinie oglądać?

Zarówno reprezentacja Polski, jak i Austria przegrały swoje ostatnie mecze przed rozpoczynającym się turniejem. Biało-czerwoni przegrali 25:26 z Hiszpanią, natomiast rywale ulegli Czechom 21:30. Do jedynego jak dotąd starcia obu ekip doszło ponad 10 lat temu. W listopadzie 2011 roku biało-czerwoni wygrali 29:27.

Sensacja na otwarcie ME piłkarzy ręcznych! Czarny koń przegrał z outsideremSensacja na otwarcie ME piłkarzy ręcznych! Czarny koń przegrał z outsiderem

Pierwszy mecz fazy grupowej mistrzostw Europy w piłce ręcznej pomiędzy Polską i Austrią rozpocznie się w piątek 14 stycznia o godzinie 20:30. Transmisja spotkania w telewizji na kanałach Eurosport 1 i Metro TV oraz online w Player.pl, nc+GO i Polsat Box Go.

Więcej o: