Sensacja na otwarcie ME piłkarzy ręcznych! Czarny koń przegrał z outsiderem

Sensacja już pierwszego dnia mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Holendrzy sprawili wielką niespodziankę, pokonując Węgrów 31:28.

Węgrzy byli stawiani przed turniejem w roli czarnego konia, który może powalczyć o medal podczas tegorocznych mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Co więcej, węgierskie media podgrzewały atmosferę, sugerując, że ich kadrę stać na wielki wynik. Tymczasem już pierwszy mecz turnieju pokazał, że z węgierską reprezentacją wcale nie jest tak idealnie.

Sensacja pierwszego dnia mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych

Już na samym początku spotkania Holendrzy zbudowali sobie przewagę trzech bramek (2:5), którą po kilku minutach powiększyli do pięciu bramek (4:9). Węgrzy dość spokojnie starali się zmniejszać stratę, jednak na przerwę schodzili przy różnicy trzech trafień (10:13).

Turniej 4 Nationas Cup w Ergo Arenie. Polska - Tunezja 26:30. Patryk RombelPolacy zapowiadają protest przed meczem ME. Są oburzeni potraktowaniem przez organizatora

Na początku drugiej połowy wydawało się, że będą w stanie odrobić straty z pierwszej części meczu, gdy doszli Holendrów na jedno trafienie (14:15). Wówczas ich rywale odpowiedzieli jednak serią trzech bramek i powrócili na bezpieczne prowadzenie (14:18). I długo wydawało się, że Holendrzy będą już kontrolować przebieg spotkania, utrzymując trzy bramki różnicy do ostatnich minut spotkania (23:26).

Wtedy jednak Holendrzy jakby opadli z sił i dali się dogonić Węgrom w ciągu kilku minut. Był remis 28:28 i wszystko wskazywało na to, że Węgrzy uciekną spod topora. Kuriozalny błąd sprawił jednak, że zmarnowali swoją szansę. Delegat spotkania pokazał błąd zmiany, przez co Węgrzy musieli kończyć mecz w osłabieniu. Holendrzy doskonale wykorzystali swoją okazję i wygrali 31:28, sprawiając wielką sensację już pierwszego dnia mistrzostw Europy.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2016. Dania - Czarnogóra 30:28Gromy na gospodarzy ME. Kolejny zawodnik oburzony. "To jest wstyd"

W piątek swój pierwszy mecz mistrzostw Europy rozegrają Polacy, którzy o 20:30 zmierzą się z Austriakami. Relacja z tego spotkania na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.