Polacy zapowiadają protest przed meczem ME. Są oburzeni potraktowaniem przez organizatora

Polacy są oburzeni sposobem, w jaki zostali potraktowani przez organizatorów mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Polska federacja zapowiada już, że złoży protest w związku z sytuacją, która ich dotknęła dzień przed pierwszym meczem turnieju.

Jak poinformował w środę ZPRP, pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymało aż pięciu zawodników: Adam Morawski, Piotr Chrapkowski, Jan Czuwara, Kacper Adamski i Damian Przytuła. "Zawodnicy czują się dobrze i przechodzą zakażenie bezobjawowo. Zgodnie z procedurą Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej wyżej wymienieni reprezentanci zostali poddani izolacji" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zobacz wideo Nasz człowiek w Barcelonie i PSG. Syprzak: Zostałem rzucony na głęboką wodę

Polacy zapowiadają protest dzień przed pierwszym meczem ME

Słowaccy organizatorzy mistrzostw Europy zaczęli dziwnie traktować reprezentację Polski. - Wystosowaliśmy oficjalne pismo do organizatorów, opisując historię chaosu związanego z testami, ale też chaosu, który wkradł się po zdiagnozowaniu koronawirusa w zespole i podejścia do nas. Wczoraj wieczorem mogliśmy wyjść i zjeść kolację, a dziś rano zostaliśmy poczęstowani zimnym śniadaniem w hallu na naszym piętrze - przekazał dyrektor sportowy polskiej kadry Damian Drobik, w filmie opublikowanym na oficjalnym kanale ZPRP.

Na tym jednak nie koniec. Polacy już czterokrotnie zostali poddani testom na koronawirusa. Nie mają jednak wyników ostatnich testów, przez co nie mieli możliwości odbycia treningu w hali. - Zostaliśmy sprowadzeni do parteru. Ale szybko się podnosimy. Nie tracimy z oczu celu, po który tu przyjechaliśmy. Mistrzostwa przed nami. Nie możemy tracić koncentracji. Liczymy na to, że to koniec przygód - podkreślił Drobik.

Już w piątek reprezentacja Polski w piłce ręcznej zagra pierwszy mecz na mistrzostwach Europy, które odbędą się na Węgrzech i Słowacji. Naszym pierwszym rywalem będą Austriacy. W "polskiej" grupie znaleźli się także Niemcy i Białorusini. Do następnej fazy przejdą dwa najlepsze zespoły z każdej z sześciu grup.

Terminarz meczów Polaków na ME 2022:

  • 14 stycznia, 20:30: Polska - Austria
  • 16 stycznia, 20:30: Polska - Białoruś
  • 18 stycznia, 18:00: Polska - Niemcy
Więcej o: