Gromy na gospodarzy ME. Kolejny zawodnik oburzony. "To jest wstyd"

Zawodnicy Czarnogóry krytykują organizatorów mistrzostw Europy w piłce ręcznej. - To jest wstyd - mówi kapitan Vasko Ševaljević.

Vasko Ševaljević we wpisie na Facebooku na profilu handballme.me zatytułowanym "To jest wstyd" przyznał, że jego drużyna cały czas nie wie co ją czeka na Euro. - Próbowaliśmy się izolować najbardziej jak to możliwe. Jednak wirus cały czas był wśród nas. Do tej pory przeprowadziliśmy jeden trening w pełnym składzie. Każdego dnia badania przynosiły nowe pozytywne wyniki testów. Żyjemy w niepewności, czy uda nam się wystąpić na mistrzostwach Europy, o które tak walczyliśmy. Część z nas wychodzi z izolacji po dwóch negatywnych wynikach testów, ale wciąż pozostajemy bez trenera, fizjoterapeutów, lekarzy i kilku zawodników - napisał Vasko Ševaljević.

Zobacz wideo Nasz człowiek w Barcelonie i PSG. Syprzak: Zostałem rzucony na głęboką wodę

Turniej 4 Nationas Cup w Ergo Arenie. Polska - Tunezja 26:30. Patryk RombelDramat polskiej kadry szczypiornistów! Potężne osłabienia na dwa dni przed startem ME

"Organizatorzy są kompletnie nieprzygotowani do takiej sytuacji"

Był on oburzony faktem, że jego zespół jako jedyny musi spać nie w tym samym hotelu, co reszta ekip, ale w oddalonym o pół godziny drogi od Debreczyna. - W dodatku hotel kompletnie nie był przygotowany na nasz przyjazd. Dlaczego tylko my jesteśmy w tym hotelu? Nikt nam nie dał konkretnej odpowiedzi - dodał Vasko Ševaljević.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W środę okazało się, że w jego drużynie są trzy kolejne osoby zakażone koronawirusem. W tym gronie jest sam Vasko Ševaljević.

- Mamy kompletną dokumentację i sytuacja została wyjaśniona organizatorowi. Nie mamy jednak żadnej odpowiedzi od nich i wydaje mi się, że już jej nie dostaniemy. Jest tylko informacja, że nie możemy grać z Danią. Nie pozwalają nam się też ponownie testować. Zamiast nowego testu dostałem ochronę przed drzwiami, żebym nie wyszedł przypadkiem z pokoju. Organizatorzy absolutnie się nami nie interesują. Nie raczą nam udzielić odpowiedzi, bo może jej nie mają. Są kompletnie nieprzygotowani do takiej sytuacji - dodał kapitan Czarnogórców.

Czarnogórcy w grupie oprócz meczu z Danią, zmierzą się z Macedonią Północną (15 stycznia, godz. 15.30) oraz Słowenią (17 stycznia, godz. 18). 

To nie pierwszy raz, kiedy uczestnicy euro krytykują organizatorów turnieju. - Jesteśmy zszokowani, by nie powiedzieć wstrząśnięci warunkami, w jakich to wszystko się odbywa - mówił Nikola Karabatić, gwiazdor reprezentacji Francji w piłce ręcznej o warunkach panujących w Segedynie.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się w czwartek, 13 stycznia. Tego dnia odbędą się mecze: Hiszpania - Czechy, Rosja - Litwa, Serbia - Ukraina, Słowenia - Macedonia Północna (wszystkie o godz. 18), Chorwacja - Francja, Dania - Czarnogóra, Norwegia - Słowacja, Szwecja - Bośnia i Hercegowina, Węgry - Holandia (wszystkie o godz. 20.30).

Ergo Arena, 30.12.2021. Turniej 4 Nations Cup piłkarzy ręcznych: Polska - Holandia 33:27Trener kadry podał skład na mistrzostwa Europy. Zabrakło ważnego ogniwa

Polacy rozpoczną walkę w fazie grupowej w piątek. O godz. 20.30 zmierzą się z Austriakami. W niedzielę biało-czerwoni zagrają z Białorusią (godz. 20.30), a we wtorek z Niemcami (godz. 18).

Więcej o: