Dramat polskiej kadry szczypiornistów! Potężne osłabienia na dwa dni przed startem ME

Adam Morawski, Piotr Chrapkowski, Jan Czuwara, Kacper Adamski i Damian Przytuła wylecieli z kadry reprezentacji Polski na dwa dni przed pierwszym meczem na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Wszyscy zawodnicy otrzymali pozytywne wyniki na obecność COVID-19.

Już w piątek reprezentacja Polski w piłce ręcznej zagra pierwszy mecz na mistrzostwach Europy, które odbędą się na Węgrzech i Słowacji. Naszym rywalem będą Austriacy, a na dwa dni przed pierwszym spotkaniem do naszej kadry spłynęły fatalne wieści.

Zobacz wideo Fabio Cannavaro chce wykorzystać reprezentację Polski. "Zaczynają się ścigać"

Jak poinformował ZPRP, pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymało aż pięciu zawodników: Adam Morawski, Piotr Chrapkowski, Jan Czuwara, Kacper Adamski i Damian Przytuła. "Zawodnicy czują się dobrze i przechodzą zakażenie bezobjawowo. Zgodnie z procedurą Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej wyżej wymienieni reprezentanci zostali poddani izolacji" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

COVID-19 uderzył w kadrę piłkarzy ręcznych 

I dalej: "Jednocześnie informujemy, że w godzinach wieczornych, pozostali zawodnicy, którzy otrzymali wynik negatywny przeszli kolejne testy (antygenowe), które wskazały wynik negatywny. Kolejne testy planowane są na jutro rano".

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W związku z zaistniałą sytuacją trener kadry Patryk Rombel powołał z listy rezerwowej następujących zawodników:

  • Melwin Beckman – HK Aranas (SWE)
  • Mikołaj Czapliński – SPR Wisła Płock S.A.
  • Krzysztof Komarzewski – SPR Wisła Płock S.A.
  • Maciej Zarzycki – KPR GO S.A.
  • Mateusz Zembrzycki – KS Azoty-Puławy S.A.

Na mistrzostwach Europy, które potrwają od czwartku do 6 lutego, Polacy zagrają w grupie D. Naszymi rywalami będą Austriacy, Niemcy i Białorusini. Mecz Polska - Austria w piątek o godz. 20:30.

Więcej o: