Francuzi grzmią po przyjeździe na mistrzostwa Europy. "Jesteśmy zszokowani"

- Jesteśmy zszokowani, by nie powiedzieć wstrząśnięci warunkami, w jakich to wszystko się odbywa - mówi Nikola Karabatić, gwiazdor reprezentacji Francji w piłce ręcznej o warunkach panujących w Segedynie na mistrzostwach Europy.

Reprezentacja Francji nie może w spokoju przygotowywać się do rozpoczynających się w czwartek, 13 stycznia mistrzostw Europy. Najpierw w sylwestra Elohim Prandi, lewy rozgrywający aktualnych mistrzów olimpijskich został brutalnie zaatakowany wylądował w szpitalu.

Zobacz wideo Nasz człowiek w Barcelonie i PSG. Syprzak: Zostałem rzucony na głęboką wodę

Pasjonująca końcówka meczu Hiszpania - Polska. Rzuca Piotr ChrapkowskiPolska o krok od sensacji. I to z mistrzami. Ale ta ostatnia sekunda... [WIDEO]

Karabatić: Jesteśmy zszokowani

Teraz Francuzi dotarli już do węgierskiego Segedyna, gdzie będą mieszkać i grać w fazie grupowej mistrzostw Europy. Po raz pierwszy w historii tego turnieju odbywa się on na specjalnych zasadach. Wszyscy zawodnicy będą testowani co dwa dni. Jeśli któryś z nich miałby zakażenie koronawirusem, to trawi na pięciodniową kwarantannę.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Francuzi są bardzo rozczarowani warunkami, jakie panują w Segedynie.

- Jesteśmy zszokowani, by nie powiedzieć wstrząśnięci warunkami, w jakich to wszystko się odbywa. My przestrzegaliśmy ścisłych zasad sanitarnych, by nie zarazić się COVID-19, a w hotelu są ludzie, którzy nie noszą maseczek. Posiłki też jemy w tych samych miejscach, co inni goście - mówi rozczarowany Nikola Karabatić, największy gwiazdor reprezentacji Francji w rozmowie z portalem handnews.fr.

- Gdy przyjeżdżamy do hotelu i widzimy ludzi, którzy idą na basen w strojach kąpielowych bez maseczek to jest dla nas szok - dodaje Vincent Gerard, bramkarz trzykrotnych mistrzów olimpijskich.

Francuzi w fazie grupowej zmierzą się z aktualnymi wicemistrzami Europy - Chorwacją (13 stycznia), Ukrainą (15 stycznia) i Serbią (17 stycznia).

Ergo Arena, 28.12.2021. Turniej 4 Nations Cup piłkarzy ręcznych: Polska - Tunezja 26:30. Arkadiusz MorytoMęczarnie do przerwy, ale pewna wygrana polskich piłkarzy ręcznych ze słabeuszem

Polacy na tym Euro zagrają w grupie z Austriakami (14 stycznia), Białorusinami (16 stycznia) i Niemcami (18 stycznia).

Więcej o: