Męczarnie do przerwy, ale pewna wygrana polskich piłkarzy ręcznych ze słabeuszem

Przygotowująca się do rozpoczynających się w przyszłym tygodniu mistrzostw Europy reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pokonała 35:29 Iran w ramach Spanish International Cup.

Polscy piłkarze ręczni w ostatni piątek mieli zagrać z Japonią podczas turnieju w Cuence. Ostatecznie jednak do pojedynku nie doszło. Azjatycka drużyna wycofała się z dalszej rywalizacji w Hiszpanii, bo w jej szeregach wykryto pozytywne przypadki zakażenia koronawirusem.

Chorzów, 11.10.2021. Konferencja prasowa w sprawie mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn w 2023 roku, które zorganizują Polska i Szwecja. Jednym z miast gospodarzy będa KatowiceSensacyjne ustalenia Szwedów. Mecz Ligi Mistrzów został ustawiony!

Zmiany w planach biało-czerwonych

Piątkowe starcie z Iranem było jednym z dwóch, jakie biało-czerwoni rozegrają w ramach przygotowań do rozpoczynających się w przyszłym tygodniu mistrzostw Europy. Gospodarzom Spanish International Cup nie udało się na szybko znaleźć zastępstwa dla Japonii, przez co terminarz Polaków musiał zostać zmodyfikowany.

Drużyna Patryka Rombla miała za sobą udaną passę dwóch kolejnych zwycięstw. W poprzednich meczach towarzyskich polscy piłkarze ręczni wygrali 28:27 z Japonią i 33:27 z Holandią. W meczu z Iranem byli zdecydowanym faworytem. Rywale w czwartek przegrali z Hiszpanią aż 14 bramkami (22:36).

Lepsza druga połowa i pewne zwycięstwo

Pierwsza połowa meczu stała na dość wyrównanym poziomie. Polacy schodzili na przerwę tylko z dwubramkowym prowadzeniem (20:18). Najbardziej do tego wyniku przyczynił się Arkadiusz Moryto, prawoskrzydłowy Vive Łomży Kielce, który zdobył osiem goli.

W drugiej części spotkania dominacja Polaków była już zdecydowanie bardziej widoczna. W pierwszych 10 minutach biało-czerwoni osiągnęli siedmiobramkową przewagę i nie oddali jej niemal do samego końca. W ostatnich fragmentach Polacy spokojnie kontrolowali przebieg meczu i wygrali 35:29.

Elohim Prandi został brutalnie zaatakowany i wylądował w szpitalu.Koszmar reprezentanta Francji. Trafił do szpitala po ataku nożownika

Po meczu z Iranem reprezentanci Polski rozegrają w Cuence jeszcze tylko jedno starcie. W sobotę 8 stycznia o godzinie 20.30 biało-czerwoni zagrają z Hiszpanią.

Polska - Iran 35:29 (20:18)

Polska: Morawski, Kornecki - Moryto 10, Beckman 5, Adamski 4, Daszek 4, Czuwara 4, Dawydzik 3, Przytuła 3, Walczak 1, Olejniczak 1, Przybylski, Pilitowski.