Gigantyczna wpadka na koniec mistrzostw świata. "To było beznadziejne"

Hassan Moustafa, prezes Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) zaliczył gigantyczną wpadkę podczas ceremonii wręczenia medali na mistrzostwach świata piłkarek ręcznych. Pomylił bowiem medalistki.

W niedzielę zakończyły się 25. mistrzostwa świata kobiet w piłce ręcznej. W finale reprezentacja Norwegii pokonała Francuzki 29:22 (12:16). Co ciekawe Francuzki w pierwszej połowie prowadziły już różnicą sześciu bramek. Drugą połowę zagrały jednak słabo i przegrały ją aż 6:17. W meczu o trzecie miejsce Dania wygrała z Hiszpanią 35:28 (16:13). Reprezentacja Polski odniosła w turnieju trzy zwycięstwa: z Kamerunem 33:19 (16:7), Słowenią 27:26 (12:13) i Czarnogórą 33:28 (16:9) i zakończyła go na drugiej fazie.

Zaginiona piłkarka ręczna odnalazła się. Zdradziła, czemu uciekłaOdnalazła się zaginiona na MŚ piłkarka ręczna. Zdradziła, czemu uciekła

"To było beznadziejne"

Podczas ceremonii zakończenia mistrzostw świata doszło do absurdalnej i komicznej sytuacji. 77-letni Hassan Moustafa, prezes Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) po raz kolejny pokazał się z negatywnej strony. W obecności 4500 widzów w hali w hiszpańskim Granollers gratulował drużynom miejsca na podium. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pogratulował Dunkom... drugiego miejsca, a Francuzkom - brązowego medalu. Kibice gwizdali i buczeli na jego słowa.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Hassan Moustafa był na hali i widział finał (można by tak przynajmniej pomyśleć), a potem stwierdza w przemówieniu, że Norwegia była pierwsza, Dania druga, a Francja trzecia. Nawet powtórzył się, kiedy został poprawiony. To było beznadziejne - napisała na Twitterze Trine Nielsen, była piłkarka ręczna, obecnie ekspertka w TV2 Sport.

Hassan Moustafa ostatecznie dobrze powiedział kolejność, a potem wręczył srebrne medale francuskiej drużynie. Chwilę później rozdał złote medale i przekazał trofeum reprezentacji Norwegii. Tegoroczny mundial miał zupełnie inne podium, niż przed dwoma laty w Japonii. Wtedy wygrały Holenderki przed Hiszpankami oraz Rosjankami.

Hassan Moustafa szefem IHF-u jest od 2000 roku. W listopadzie został wybrany na kolejną, czteroletnią kadencję. Co ciekawe, od 2013 roku nie ma żadnego rywala w wyborach.

twitter.com/ehfcl/status/1469306028978315265Bramkarz Vive zachwycił ekspertów! Co za obrona [WIDEO]

Hassan Moustafa nieustannie oskarżany jest zarówno o korupcję, jak i o zniszczenie piłki ręcznej swoim sposobem rządzenia. Podczas jego kadencji było mnóstwo kontrowersji - m.in. zarzuty o korupcję przy okazji sprzedaży praw telewizyjnych czy rezygnacja Ramona Gallego, szefa sędziów.

Więcej o: