Wykręcały kosmiczne wyniki, a i tak odpadły! Mistrzynie świata wylatują z mundialu

Holandia nie obroni tytułu mistrzyń świata w piłce ręcznej. Po poniedziałkowej porażce z Norwegią 34:37 Holenderki zajęły dopiero trzecie miejsce w grupie B i nie awansowały do ćwierćfinału. Reprezentacja Polski zakończyła turniej na 15. miejscu.

W niedzielę do ćwierćfinałów mistrzostw świata piłkarek ręcznych awansowały reprezentację Danii, Hiszpanii, Niemiec i Brazylii. W poniedziałek grono ćwierćfinalistek zostało uzupełnione o kolejne cztery zespoły.

Sensacja! Mistrzynie świata nie obronią tytułu, a przegrały tylko jeden mecz

W ostatniej kolejce fazy grupowej doszło do rewanżu za finał ostatnich mistrzostw świata w Japonii, w których Holandia minimalnie pokonała Norwegię 30:29. Tym razem, gdy chwilę wcześniej Szwecja pokonała Rumunię 34:30, starcie Holenderek z Norweżkami był meczem "o życie" dla obu reprezentacji.

Holenderki rozpoczęły mecz świetnie - od prowadzenia 12:6. Ich rywalkom jednak jeszcze przed przerwą udało się doprowadzić do remisu po 17. Rozpędzona Norwegia zaczęła też bardzo dobrze drugą połowę, uzyskując cztery bramki przewagi (24:20) i pomimo zaciekłej walki do ostatnich minut aktualnym mistrzyniom świata nie udało się już dopaść swoich przeciwniczek.

Norwegia pokonała Holandię 37:34 i to ona wygrała grupę B z 9 punktami, wyprzedzając o punkt Szwedki i o dwa Holenderki. Dla ustępujących mistrzyń świata była to dopiero pierwsza porażka w tym turnieju, który rozpoczęły one od rzucenia dwóm pierwszym zespołom przeciwnym aż 113 goli! Ze Szwecją z kolei wywalczyły one remis 31:31.

PGNiG Superliga piłki ręcznej. Łomża Vive Kielce - Orlen Wisła Płock 27:26 (14:11)Nie przegrali u siebie od ponad 10 lat! W "Świętej Wojnie" zadecydował jeden gol

Francuzki i Rosjanki w ćwierćfinale, Polki kończą na 15. miejscu

Polską grupę A wygrały Francuzki, które w ostatnim spotkaniu okazały się lepsze od Rosjanek, wygrywając 33:28. Te dwa zespoły już wcześniej zapewniły sobie grę w ćwierćfinale MŚ. Trzecia Serbia pokonała w ostatniej kolejce Słowenię 31:25.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Reprezentacja Polski, która w poniedziałek wygrała z Czarnogórą 33:28, zakończyła rywalizację w grupie A na czwartym miejscu, a cały turniej na 15. pozycji.

Pierwsze ćwierćfinały mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet odbędą się już we wtorek, gdy Dunki zmierzą się z Brazylijkami, a Niemki z Hiszpankami. Dzień później dojdzie do meczów Norwegii z Rosyjską Federacją Piłki Ręcznej oraz Francji ze Szwecją.