Polskie piłkarki ręczne mocnym uderzeniem żegnają się z mistrzostwami świata

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych mocnym uderzeniem zakończyła mistrzostwa świata. W ostatnim meczu biało-czerwone pewnie pokonały Czarnogórę 33:28 (16:9).

W pierwszej połowie drużyna prowadzona przez Arne Senstada była zdecydowanie lepsza. Podobnie jak w ostatnim meczu ze Słowenią bardzo dobrze spisywała się bramkarka Adrianna Płaczek (wybrana została MVP spotkania), która w tej części miała dziesięć obron, a w całym spotkaniu 36 proc. skuteczność. Miała też mocne wsparcie skutecznie funkcjonującej defensywy.

Skuteczne Rosiak i Roszak

Wreszcie dobrze w drugiej linii grała lewa rozgrywająca Aleksandra Rosiak, która w całym meczu zdobyła siedem bramek. Skuteczna była również jedna z najlepszych zawodniczek polskiej drużyny w całym turnieju - Romana Roszak, która trafiła tym razem sześć razy, a pomyliła się zaledwie raz. Zresztą cały polski zespół miał dobrą, 71 proc. skuteczność (33/46). Dobrze rozgrywały Kinga Achruk i leworęczna Monika Kobylińska, które miały sporo asyst.

O wyniku meczu zadecydował fragment gry między 15. a 25. minutą pierwszej połowy. Od stanu 6:6 Polki zdobyły siedem bramek z rzędu i wygrywały 13:6. Po zmianie stron nasz zespół zagrał nieco słabiej, zwłaszcza w obronie, ale cały czas miał bezpieczną przewagę.

Polki zakończyły mistrzostwa świata. Było to dla nich trzecie zwycięstwo. W I rundzie biało-czerwone rozgromiły Kamerun 33:19, a w II fazie wygrały ze Słowenią 27:26.

Polska - Czarnogóra 33:28 (16:9)

Polska: Płaczek, Maliczkiewicz - Rosiak 7, Roszak 6, Balsam 5, Matuszczyk 4, Nocuń 4, Nosek 3, Płomińska 2, Kobylińska 1, Niewiadomska 1 (1), Achruk, Szarawaga.

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj: