Jakim cudem?! Niebywały gol w Lidze Mistrzów. "Wow" [WIDEO]

Tegoroczna edycja Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych zachwyca kibiców nie tylko świetnymi widowiskami, ale także pięknymi bramkami. Po środowej serii meczów w 10. kolejce rozgrywek można być niemal pewnym, że trafienie Tobiasa Grondahla z norweskiego Elverum zostanie wybrane golem kolejki.

Skandynawskie starcie pomiędzy norweskim Elverum a duńskim Aalborgiem było gwarancją wielkich emocji. Tak w istocie było i choć goście dość wyraźnie wygrali, przez długie minuty rywalizacja stała na wyrównanym poziomie. Ozdobą pojedynku była z kolei bramka z 53. minuty.

Fame MMA 12Sensacyjne słowa jednego z właścicieli FAME MMA o przyszłości. "Może się skończyć"

Zachwyty nad bramką Grondahla

Na siedem minut przed końcem meczu goście prowadzili 29:24. Wówczas Eric Johansson, rozgrywający norweskiego zespołu zaskoczył defensywę i rywali i tzw. wrzutką zagrał do Grondahla, który wbiegał z prawej strony boiska w pole bramkowe.

20-latek popisał się niezwykłym kunsztem - złapał piłkę w powietrzu, po czym będąc plecami do bramki oddał niesygnalizowany, ale celny rzut. Broniący dostępu do bramki Aalborga Simon Gade był w tej sytuacji bezradny. Trafienie zachwyciło zarówno komentatorów, jak i zasiadających na widowni kibiców.

"Wow! Magia za plecami w locie od Grondahla" - napisano o na oficjalnym Twitterze Ligi Mistrzów EHF. Internauci są przekonani, że bramka Grondahla zostanie wyróżniona w plebiscycie prowadzonym przez federację, podsumowującym najpiękniejsze trafienia danej serii meczów.

Elly Mattiuzzo18-letnia Elly Mattiuzzo i jej chłopak nie żyją. "Jesteśmy zdruzgotani"

Pewne zwycięstwo finalisty ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów

Choć piłkarze ręczni zespołu Elverum zdołali zniwelować stratę w końcowych minutach do czterech goli, ostatecznie to Aalborg wyszedł zwycięsko z rywalizacji. Finalista Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu wygrał 34:28, dzięki czemu awansował na drugie miejsce w tabeli. Liderem jest Montpellier, natomiast Elverum plasuje się obecnie na piątej lokacie.