Pewne zwycięstwo polskich piłkarek ręcznych. Mistrzostwa Europy coraz bliżej

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych pokonała w Winterthur Szwajcarię 31:22 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej eliminacji mistrzostw Europy 2022. Było to już drugie zwycięstwo Polek, które utrzymały prowadzenie w swojej grupie 1.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet rozpoczną się dokładnie 4 listopada 2022 roku i potrwają do 20 listopada 2022. Gospodarzami turnieju będą trzy kraje bałkańskie - Czarnogóra (Podgorica), Macedonia Północna (Skopje) i Słowenia (Celje, Lublana). Weźmie w nich udział 16 drużyn, z czego 12 wyłonionych zostanie drogą eliminacji. Pewni udziału w turnieju są gospodarze i obrońca tytułu z 2020 roku, czyli Norwegia. 

Zobacz wideo Polscy siatkarze mają swojego Kozamernika. "Wzorowałem się na nim"

Polki zbliżyły się do awansu na mistrzostwa Europy. Pozostają na pozycji lidera grupy 1

Eliminacje mistrzostw Europy 2022 rozpoczęły się w środę 6 października. Tego dnia właśnie walkę o awans na turniej rozpoczęła reprezentacja Polski. Polki w pierwszym spotkaniu pewnie pokonały w Opolu Litwę 36:22. Podopieczne trenera Arne Senstada nie dały żadnych szans naszym wschodnim sąsiadkom i objęły prowadzenie w swojej grupie 1. 

Wstydliwy problem Vive. Najgorsi w LM. Wstydliwy problem Vive. Najgorsi w LM. "Trzeba zadzwonić do psychologa"

W niedzielę natomiast nasze piłkarki ręczne rozegrały drugie spotkanie eliminacyjne. Na hali w Winterthur Polki również pewnie pokonały Szwajcarki 31:22. Początek spotkania był dość nerwowy, ponieważ nasze reprezentantki nie potrafiły stworzyć znacznej przewagi i gra toczyła się punkt za punkt. Na szczęście świetnie w bramce spisywała się Weronika Gawlik i to głównie dzięki niej pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem reprezentacji Polski 15:13. Po przerwie gospodynie straciły już siły i impet, a Polki ruszyły do zwiększania przewagi. Ostatecznie udało się zakończyć mecz z przewagą aż dziewięciu bramek.

Alex Dujszebajew i Kulesz podczas meczu PGE Vive Kielce - THW KielBiałorusin zawiódł w Vive. Odejdzie przed końcem kontraktu

Polki są obok Rosjanek faworytkami do awansu z grupy 1. Reprezentantki Rosji wydają się być jednak poza zasięgiem, więc drużyna Ane Senstada walczy przede wszystkim o 2. miejsce. Dzięki pewnym zwycięstwom z Litwą i Szwajcarią Polki zbliżyły się więc zdecydowanie do awansu, a na dodatek nadal prowadzą w grupie, ponieważ mają lepszy bilans bramkowy od Rosjanek. Dwa pojedynki grupowe Polska - Rosja odbędą się w marcu 2022 roku. Wtedy rozstrzygnie się więc zapewne ostatecznie kwestia zwycięstwa w grupie. 

Więcej o: