56:1! Ten mecz przejdzie do historii piłki ręcznej. Ale rekord świata to kuriozum

Czwartkowy mecz mistrzostw Azji w piłce ręcznej kobiet zapisze się na zawsze w historii tej dyscypliny z uwagi na niezwykły wynik. Reprezentacja Japonii rozbiła w nim Palestynę aż 56:1.

Żeńska reprezentacja Japonii w piłce ręcznej to prawdziwy hegemon wśród azjatyckich drużyn. Japonki 19 razy wzięły udział w mistrzostwach świata, a od 2004 roku tylko raz nie stały na podium mistrzostw Azji.

Zobacz wideo "Leon i Kurek wybili Rosjanom siatkówkę z głów. Idziemy po medal"

Japonki zwyciężają 56:1 z Palestyną. Nie jest to jednak światowy rekord

Natomiast reprezentacja Palestyny to absolutny nowicjusz rywalizacji w piłce ręcznej kobiet. Dla Palestynek był to dopiero drugi mecz w historii mistrzostw Azji. Ten pierwszy rozegrały dzień wcześniej i przegrały go...7:45 z reprezentantkami gospodarzy, czyli Jordanią. 

Jeden z najlepszych bramkarzy świata? 5 procent! Katastrofa! Trener Łomży Vive łapał się za głowęJeden z najlepszych bramkarzy świata? 5 procent! Katastrofa! Trener Łomży Vive łapał się za głowę

W spotkaniu z Japonią szanse Palestynek były jeszcze mniejsze. Sam mecz miał dość jednostronny przebieg, na co wskazuje już sam wynik. Jedyna bramka dla Palestyny padła dopiero w 35. minucie po rzucie z blisko 11 metrów. Do tego momentu Japonia prowadziła 33:0, a ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 56:1. 

Mecz Dinamo Bukareszt - Łomża Vive KielceFalstart Łomża Vive w Lidze Mistrzów. Taka porażka nie powinna się była wydarzyć!

Kuriozalny rekord świata

Wynik czwartkowego spotkania nie jest jednak światowym rekordem, a nawet rekordowym wynikiem reprezentacji Japonii. Japonki wyżej pokonały w 2014 roku Malediwy (79:0). Światowy rekord należy natomiast do reprezentacji Wysp Owczych, która w 2006 roku pokonała Albanię 81:1. Wszystko jednak przez błąd albańskiej federacji, która przez pomyłkę wysłała na tamto spotkanie...koszykarki. 

Więcej o: