Rywale Polaków na ME bez największych gwiazd! Koniec kariery

Spore osłabienie reprezentacji Niemiec piłkarzy ręcznych z którą zagrają Polacy na przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Z gry w kadrze zrezygnowało aż trzech zawodników, a czwarty ogłosił przerwę.

Reprezentacja Niemiec piłkarzy ręcznych zawiodła na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Podopieczni islandzkiego trenera Alfreda Gislasona marzyli o zdobyciu medalu, a tymczasem odpadli już w ćwierćfinale, niespodziewanie przegrywając z rewelacyjnym Egiptem 26:31.

Zobacz wideo

MVP igrzysk rzuca sport ze łzami w oczach. MVP igrzysk rzuca sport ze łzami w oczach. "Mam dość"

Olbrzymie osłabienia Niemców

Tuż po zakończeniu igrzysk olimpijskich reprezentacyjne kariery zakończyli aż trzej niemieccy zawodnicy: 34-letni Uwe Gensheimer, rok od niego starszy leworęczny rozgrywający Steffen Weinhold oraz najbardziej doświadczony, 38-letni bramkarz Johannes Bitter. Ten pierwszy jest znakomitym lewoskrzydłowym, przez wielu ekspertów uznawanym za najlepszego zawodnika świata na swojej pozycji. Brak Gensheimera to będzie spore osłabienie Niemców. Duża strata to również odejście Weinholda, który był ważną postacią obrony i ofensywy drużyny. Natomiast Bitter poinformował Niemiecki Związek Piłki Ręcznej, że będzie dostępny dla reprezentacji, ale tylko w nagłych wypadkach.

Jakby tego było mało, to na przerwę w występach w reprezentacji Niemiec zdecydował się inny podstawowy zawodnik - Henrik Pekeler. Kołowy THW Kiel to też jeden z najlepszych obrotowych świata. Był on kapitanem Niemców na Euro 2016 w Polsce. Jego zespół zdobył złoty medal, pokonując w finale Hiszpanię aż 24:17.

Reprezentacja Niemiec będzie rywalem kadry Polski na przyszłorocznych mistrzostwach Europy. W grupie D oprócz tych dwóch drużyn zagrają również Białoruś i Austria.

Kinga Archuk, piłkarka ręczna reprezentacji PolskiPolskie piłkarki ręczne jednak zagrają na mundialu! Drugi taki przypadek w historii

Mistrzostwa Europy rozgrywane na Węgrzech i Słowacji rozpoczną się 13 stycznia przyszłego roku. Finał zaplanowano na 6 lutego. Obrońcą trofeum jest reprezentacja Hiszpanii, która zdobywała złoty medal dwa razy z rzędu - na Euro w 2018 i 2020 roku.

Więcej o: