Oficjalnie: Norweżki ukarane za odmowę gry w bikini! "To powinien być wolny wybór"

Zgodnie z przewidywaniami kobieca reprezentacja Norwegii w piłce ręcznej plażowej została ukarana grzywną za założenie strojów niezgodnych z przepisami. Norweżki odmówiły gry w bikini i wystąpiły w krótkich niebieskich spodenkach.

W miniony weekend odbyło się spotkania o brązowy medal mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej w bułgarskiej Warnie. Rywalem Norweżek były Hiszpanki. Skandynawki postanowiły zagrać w innej części stroju niż ich rywalki.

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

Skandal w piłce ręcznej plażowej. Norweżki ukarane za odmowę gry w bikini

Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) zawodniczki są zobowiązane do noszenia majtek od bikini. Tymczasem Norweżki wystąpiły w niebieskich spodenkach, które są zabronioną częścią stroju. Norweska piłkarka ręczna Katinka Haltvik poinformowała, że za nieregulaminowy strój jej reprezentacja może zostać ukarana grzywną finansową, która wynieść ma około 50 euro na każdą zawodniczkę.

Piękny gol Dylana Nahiego Niesamowity gol nowego zawodnika Łomży Vive. Najpiękniejszy w Lidze Mistrzów! [WIDEO]

Przed rozpoczęciem imprezy ME reprezentacja Norwegii poprosiła Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF) o pozwolenie na grę w spodenkach zamiast majtek od bikini. Wówczas im odmówiono i zagrożono sankcjami, które właśnie weszły w życie. Kobieca reprezentacja Norwegii w piłce plażowej została ukarana grzywną w wysokości 1500 euro - po 150 euro na zawodniczkę za nieregulaminowy strój. 

Legenda reprezentacji Polski piłki ręcznej kończy karierę! Legenda reprezentacji Polski piłki ręcznej kończy karierę! "Stałem się bogaty"

- To powinien być wolny wybór w standardowych ramach. Najważniejsze jest posiadanie sprzętu, w którym sportowcy czują się komfortowo - skomentował całą sprawę rzecznik norweskiej federacji Kare Geir Lio cytowany przez agencję AFP. 

Więcej o: