Norweżki odmówiły gry w bikini. Federacja ukarała zawodniczki. "To powinien być wolny wybór"

Kobieca reprezentacja Norwegii w piłce ręcznej plażowej została ukarana grzywną w wysokości około 1500 euro za założenie strojów niezgodnych z przepisami. Zamiast w majtkach od bikini zawodniczki grały w krótkich niebieskich spodenkach.

W miniony weekend odbyło się spotkania o brązowy medal mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej w bułgarskiej Warnie. Rywalem Norweżek były Hiszpanki. Skandynawki postanowiły zagrać w innej części stroju niż ich rywalki.

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

Piękny gol Dylana NahiegoNiesamowity gol nowego zawodnika Łomży Vive. Najpiękniejszy w Lidze Mistrzów! [WIDEO]

Norweżki wyłamały się z zasad IHF. Zagrały w innych strojach niż są wymagane, a teraz grozi im grzywna

Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) zawodniczki są zobowiązane do noszenia majtek od bikini. Tymczasem Norweżki wystąpiły w niebieskich spodenkach, które są zabronioną częścią stroju.

Norweska piłkarka ręczna Katinka Haltvik poinformowała, że za nieregulaminowy strój jej reprezentacja została ukarana grzywną finansową, która wyniosła około 150 euro na każdą zawodniczkę, co w sumie dało około 1500 euro na cały zespół.

Prezes Norweskiego Związku Piłki Ręcznej Kare Geir Lio stanął po stronie piłkarek i obiecał, że zapłaci za nie grzywnę. - Oczywiście, że zapłacilibyśmy każdą karę pieniężną. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Najważniejsze jest posiadanie strojów, w którym sportowcy czują się komfortowo. To powinien być wolny wybór - powiedział.

Legenda reprezentacji Polski piłki ręcznej kończy karierę! Legenda reprezentacji Polski piłki ręcznej kończy karierę! "Stałem się bogaty"

Przed rozpoczęciem imprezy ME reprezentacja Norwegii poprosiła Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF) o pozwolenie na grę w spodenkach zamiast majtek od bikini. Wówczas im odmówiono i grożono sankcjami. Według informacji "Daily Mail" Europejska Federacja Piłki Ręcznej początkowo nie zdecydowała, czy Norwegia zostanie ukarana, ale ostatecznie tak się jednak stało.

- EHF jest zobowiązana do poruszenia tego tematu w interesie swoich federacji członkowskich, jednak należy również powiedzieć, że zmiana zasad może nastąpić tylko na poziomie IHF - powiedział rzecznik Andrew Baringer na łamach angielskiej gazety.

W meczu o brązowy medal Norwegia przegrała z Hiszpanią 40:44. Mistrzem Europy została reprezentacja Niemiec, która w finale pokonała Danię 49:41. Turniej został rozegrany w bułgarskiej Warnie.

Więcej o: