Niesamowita wygrana Polaków po horrorze! Zwycięska bramka w ostatniej sekundzie!

Polacy wygrali jak za dawnych lat! 27:26 ze Słowenią przyszło po niesamowitym horrorze w meczu eliminacji mistrzostw Europy w Opolu! Na pięć sekund przed końcem meczu był jeszcze remis, ale zwycięską bramkę w ostatniej sekundzie rzucił Michał Daszek, wybrany najlepszym zawodnikiem meczu! To niezwykłe zwycięstwo daje Polakom spore szanse na awans na mistrzostwa Europy na jeden mecz przed końcem eliminacji.

Polacy przystępowali do spotkania ze Słowenią bez Kamila Syprzaka i Przemysława Krajewskiego, ale z powracającymi na ten mecz Maciejem Gębalą i Arkadiuszem Moryto. Pierwszy mecz ze Słowenią w eliminacjach mistrzostw Europy Polacy przegrali trzema bramkami w marcu - 29:32. W Opolu od początku wszystko szło jednak dobrze.

Zobacz wideo "Courtois utrzymał Real przy życiu. Bardzo trudne zadanie w rewanżu"

Wspaniała pierwsza połowa. Słoweńcy lepiej weszli w drugie 30 minut

To Słoweńcy mieli spore problemy na początku spotkania. Nie zdobyli bramki przez aż 6,5 minuty i ani na chwilę nie objęli prowadzenia. Po pierwszych trzydziestu minutach obecna czwarta drużyna Europy przegrywała z Polakami 10:12. 

Wejście w drugą połowę o wiele lepsze mieli jednak goście. Polacy stracili aż cztery gole z rzędu i Słoweńcy wyszli na najwyższe prowadzenie w całym meczu - 14:12. Później to Polacy grali lepiej i często wychodzili na dwubramkowe prowadzenie, ale nie mogli tego utrzymać. 

Aron Palmarsson podczas meczu PGE Vive Kielce - Barca LassaNowa potęga piłki ręcznej wciąż się zbroi! Transfer kapitalnego rozgrywającego

Nieprawdopodobna końcówka i gol na wagę zwycięstwa Polaków w ostatniej sekundzie!

To udało się dopiero przy stanie 25:24. Polacy wyszli na dwubramkowe prowadzenie i utrzymywali je do ostatniej minuty spotkania. Wtedy trafili jednak Słoweńcy i byli już tylko o bramkę od zawodników Patryka Rombla. Rombel poprosił o czas, ale chwilę później Polacy nie wykorzystali swojej szansy. 

Orlen Wisła Płock - Sandra Spa Pogoń Szczecin 31:16 (19:10)Wisła Płock w Final Four LE! Historyczny sukces polskiej drużyny!

Do końca spotkania pozostawały sekundy, a Słoweńcy wykorzystali błąd Polaków i wyrównali. Gra została wznowiona na pięć sekund przed końcem meczu. Piłka trafiła do Michała Daszka, który oddał rzut w ostatniej sekundzie i trafił, dając Polakom pierwsze od dziewięciu lat zwycięstwo nad Słowenią. 

Polska - Rosja 21:20. Anna Wiacheriewa i Kinga AchrukPolskie piłkarki ręczne nie jadą na mistrzostwa świata! Niespodziewana porażka

Spore szanse na awans Polaków! Potrzeba wygranej z Holandią!

Zwycięstwo 27:26 daje Polakom spore szanse na awans na mistrzostwa Europy. Na jeden mecz przed końcem eliminacji zawodnicy Rombela wciąż są na trzecim miejscu w tabeli grupy piątej, z której na turniej awansują dwie drużyny, ale wygrana z Holandią w niedzielę, 2 maja da im upragniony awans. Warto dodać, że na turniej pojadą także cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc, ale brak wygranej z Holandią sprawi, że Polacy będą musieli patrzeć na wyniki pozostałych zespołów.

Więcej o: