Sensacyjna porażka Duńczyków w eliminacjach do ME w piłce ręcznej

Sensacja w eliminacjach do przyszłorocznego EURO piłkarzy ręcznych. Mistrzowie świata - Duńczycy przegrali na wyjeździe z Macedonią Północną 29:33 (13:17).

Miesiąc temu Macedoński Związek Piłki Ręcznej podjął bardzo niespodziewaną decyzję, że nowym trenerem został Kiril Lazarov. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo mimo że nie ma on żadnego doświadczenia w trenowaniu drużyn, to jest legendą macedońskiej piłki ręcznej. Jednak Lazarov jest wciąż aktywnym zawodnikiem, grał na ostatnim mundialu w Egipcie, a wiosną będzie występował we francuskim Nantes.

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

Niesamowity debiut Lazarova

Kiril Lazarov miał jednak wymarzony debiut. W czwartkowy wieczór Macedonia Północna w meczu trzeciej kolejki eliminacji do przyszłorocznego Euro pokonała u siebie faworyzowaną Danię, a grający trener zdobył cztery bramki (oddał dziewięć rzutów). A przecież Skandynawowie to mistrzowie świata z 2019 i 2021 roku! Duńczykom nie pomogła znakomita dyspozycja Mikkela Hansena, który rzucił aż jedenaście goli.

Po tym zwycięstwie Macedonia Północna objęła prowadzenie w grupie 7. Ma komplet sześciu punktów. Dwa punkty mniej ma Dania. Na EURO awansują po dwie drużyny ze wszystkich grup i cztery najlepsze z trzecich miejsc.

Przypomnijmy, że we wtorek swój mecz grali polscy piłkarze ręczni. Po emocjonującym meczu przegrali ze Słowenią 29:32.