Legenda polskiej piłki ręcznej rozpoczyna nową karierę. Został trenerem w Superlidze

Mariusz Jurkiewicz, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata z reprezentacją Polski piłkarzy ręcznych został trenerem jednego z najbardziej utytułowanych polskich klubów - Wybrzeża Gdańsk.

Mariusz Jurkiewicz w reprezentacji Polski zagrał w 163 spotkaniach i strzelił 278 bramek. Dwa razy zdobył brązowy medal mistrzostw świata na turniejach w Chorwacji w 2009 roku oraz sześć lat później w Katarze. W 2016 roku był bliski medalu igrzysk olimpijskich, ale Polacy zajęli czwarte miejsce.

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia: z Mariuszem Jurkiewiczem rozmawia Michał Gąsiorowski

Interwencja bramkarza ViveBramkarz Vive zaczarował! Najlepsza interwencja fazy grupowej LM [WIDEO]

Jurkiewicz zastąpi Kisiela

Jurkiewicz w latach 2015-2020 był zawodnikiem Łomży Vive Kielce, z którym zdobył pięć mistrzostw Polski, cztery Puchary Polski oraz przede wszystkim w 2016 roku zwyciężył w Lidze Mistrzów. Był jednym z ulubieńców trenera Talanta Dujszebajewa, który uważał go za tytana pracy. 

W lutym ubiegłego roku Jurkiewicz w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów z Montpellier zerwał więzadła w lewym kolanie i zakończył sportową karierę. Kolejny raz, bo w maju 2015, grając jeszcze w barwach odwiecznego rywala kielczan - Orlen Wisły Płock, również zerwał więzadła i nie grał ponad pół roku.

Nieoficjalnie mówiło się, że Jurkiewicz będzie asystentem Talanta Dujszebajewa w Łomży Vive Kielce, lub Patryka Rombla w reprezentacji Polski. Ostatecznie wrócił jednak do Gdańska i został II trenerem Wybrzeża. Teraz prezesi gdańskiego klubu zdecydowali się, że zwolniony zostanie Krzysztof Kisiel, a rolę I trenera przejmie właśnie Jurkiewicz. Pomagać mu będą dwaj byli reprezentanci Polski: Damian Wleklak oraz Sebastian Suchowicz.

Polacy walczyli do końca, ale trochę zabrakło. Przegrana z czwartą drużyną EuropyPolacy walczyli do końca, ale trochę zabrakło. Przegrana z czwartą drużyną Europy

Obecnie Wybrzeże Gdańsk, czyli jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów (aż 25 medali, więcej mają tylko Łomża Vive Kielce, Śląsk Wrocław i Orlen Wisła Płock) zajmuje dopiero jedenaste miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Najbardziej znanym zawodnikiem jest Mateusz Jachlewski, który z jedenastoma mistrzostwami Polski w barwach Łomży Vive jest rekordzistą polskiej ligi.