Henryk Rozmiarek nie żyje. Medalista IO. Jeden z najlepszych bramkarzy w historii

W wieku 72 lat zmarł Henryk Rozmiarek, trzykrotny uczestnik z reprezentacją Polski piłkarzy ręcznych w igrzyskach olimpijskich. Jest rekordzistą pod względem ilości występów na igrzyskach.

Henryk Rozmiarek był jednym z najlepszych polskich bramkarzy. Jako jedyny polski piłkarz ręczny grał na aż trzech igrzyskach olimpijskich - w 1972 roku w Monachium, cztery lata później w Montrealu, a w 1980 roku w Moskwie. W 1976 roku wraz z reprezentacją Polski zdobył brązowy medal. To jedyny krążek polskich szczypiornistów w historii występów na igrzyskach.

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

Alfredo QuintanaNie żyje bramkarz reprezentacji Portugalii i FC Porto. Jeszcze trzy tygodnie temu grał w Kielcach

W kadrze zagrał aż 172 mecze

Henryk Rozmiarek dwa razy wystąpił też z kadrą w mistrzostwach świata (1974 w NRD i 1978 w Danii). W sumie z orzełkiem na piersi zagrał aż 172 razy.

W 1971 roku w barwach Grunwaldu Poznań został mistrzem Polski. Potem wyjechał do Niemiec, gdzie grał m.in. we Flensburgu-Handewitt. Po zakończeniu kariery zajął się szkoleniem. W latach 2007-2009 wraz z Adamem Pecoldem prowadził grupy młodzieżowe reprezentacji Polski, a w okresie 2009-2010 współpracował z kadrą narodową kobiet Krzysztofa Przybylskiego.

"Nie tak miało być". Łomża Vive Kielce skomplikowało sobie drogę do Final Four Ligi Mistrzów

Rozmiarek był Zasłużonym Mistrzem Sportu, został też odznaczony brązowym medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe (1976) oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi.