Bramkarz Vive zaczarował! Najlepsza interwencja fazy grupowej LM [WIDEO]

Zakończyła się faza grupowa Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) wybrała po pięć najlepszych parad i bramek z tej fazy rozgrywek. Wyróżnienie za najlepszą paradę otrzymał bramkarz Łomży Vive Kielce, Andreas Wolff.

Łomża Vive Kielce zakończyła zmagania w grupie A Ligi Mistrzów na trzecim miejscu z 19 punktami. Grupę wygrał SG Flensburg-Handewitt z dwoma punktami przewagi nad zespołem z Kielc i Paris Saint-Germain. W 1/8 finału Ligi Mistrzów rywalem drużyny prowadzonej przez Tałanta Dujszebajewa będzie HBC Nantes.

Zobacz wideo Rollercoaster VIVE i awans do Final4. "Będą mieli pomysł na wygranie turnieju"

Zawodnicy Łomży Vive Kielce wyróżnieni przez EHF. Andreas Wolff z najlepszą paradą fazy grupowej

Europejska Federacja Piłki Ręcznej wybrała pięć najlepszych parad i bramek fazy grupowej. Do obu kategorii zostali wybrani zawodnicy Łomży Vive Kielce. O tytuł najlepszej parady walczył Andreas Wolff, natomiast o miano najlepszej bramki fazy grupowej walczył Arciom Karaliok. Białorusin zajął trzecie miejsce za akcję dwójkową z Igorem Karaciciem w spotkaniu z Elverum. Chorwat zagrał no-look passa, natomiast Karaliok zakończył całą akcję wkrętką.

Wolff został wyróżniony za najlepszą paradę w fazie grupowej Ligi Mistrzów za mecz z Mieszkowem Brześć. Niemiecki golkiper najpierw powstrzymał rzut obrotowego Wiaczesława Szumaka, a potem obronił dobitkę rozgrywającego Marko Panicia. Poza Wolffem w tym zestawieniu znalazł się Niklas Landin, Benjamin Burić, Emil Nielsen i Iwan Mackiewicz.

 
 
Więcej o: