Poznaliśmy wszystkich półfinalistów MŚ w piłce ręcznej! Francja potrzebowała dogrywki

Dania, Szwecja, Hiszpania i Francja - to komplet półfinalistów mistrzostw świata w piłce ręcznej, które odbywają się w Egipcie.

Pierwszym półfinalistą mistrzostw świata zostali Duńczycy, którzy po nieprawdopodobnym meczu pokonali Egipt 39:38. Trudno znaleźć słowa, by opisać to, co wydarzyło się w pierwszym ćwierćfinale. Jeszcze pod koniec drugiej połowy Duńczycy prowadzili dwoma golami, jednak doszło do dogrywki.

W pierwszej z nich beznadziejnie zachował się Mikkel Hansen. Chociaż Dania prowadziła jednym golem, to gwiazdor tego zespołu w ostatnich sekundach chamsko odrzucił piłkę, przez co Egipcjanie otrzymali rzut karny, którym doprowadzili do drugiej dogrywki.

Ibrahimović komentuje spięcie z Lukaku i wbija mu szpilkę. Ibrahimović komentuje spięcie z Lukaku i wbija mu szpilkę. "W świecie Zlatana nie ma miejsca na rasizm"

W tej rozczarowali gospodarze turnieju. Jeden z Egipcjan za wcześnie wyskoczył do obrony w trakcie akcji Duńczyków w ostatnich sekundach, przez co to tym razem oni dostali rzut karny i doprowadzili do kolejnego remisu. Mecz rozstrzygnął się w rzutach karnych.

Poznaliśmy półfinalistów MŚ w piłce ręcznej

Takich emocji nie było w meczu Szwecji z Katarem, który zakończył się zdecydowanym zwycięstwem pierwszej z reprezentacji. Szwedzi już do przerwy prowadzili dwoma golami, by po przerwie zwiększyć przewagę i ostatecznie wygrać spotkanie 35:23.

Monika Hojnisz-Staręga w biegu ze startu wspólnego na MŚ w AnterselvieHojnisz-Staręga chciała odpuścić walkę o złoto. "Pomyślałam: a niech sobie wygra"

Wielkich emocji nie było też w meczu Hiszpanii z Norwegią. Nasi grupowi rywale prowadzili do przerwy 21:15, a po przerwie spokojnie kontrolowali przebieg meczu i ostatecznie triumfowali 31:26.

Ostatnim półfinalistą zostali Francuzi, którzy nie bez problemów ograli Węgrów. Nie bez problemów, bo na początku meczu przegrywali nawet sześcioma golami. Ostatecznie na przerwę schodzili ze stratą tylko dwóch bramek. Po przerwie emocji nie brakowało. Chociaż Francuzi pod koniec drugiej połowy prowadzili trzema golami, to w ostatniej chwili Węgrom udało się doprowadzić do dogrywki. W niej ostatecznie lepsi okazali się Francuzi, którzy wygrali 35:32.

W półfinałach Dania zagra z Hiszpanią, a Szwecja z Francją. Oba półfinały odbędą się w piątek. Pierwszy rozpocznie się o 17:30, drugi trzy godziny później. Finał i mecz o trzecie miejsce odbędą się w niedzielę.