Polacy z ironią klaskali w kierunku sędziów. "To było dołujące". Katar znów zagra o medal?

Po raz pierwszy od 22 lat w ćwierćfinale mistrzostw świata zagrają dwie drużyny spoza Europy. Będą to Egipt oraz Katar. Tych ostatnich polscy piłkarze ręczni wspominają fatalnie.

W środowych ćwierćfinałach mistrzostw świata piłkarzy ręcznych zagrają: Dania z Egiptem, Francja z Węgrami, Hiszpania z Norwegią oraz Szwecja z Katarem. To będą wyjątkowe ćwierćfinały z kilku powodów. Po raz pierwszy od 1997 roku zabraknie w nich ekipy z Bałkanów, a po raz pierwszy od 22 lat zagrają aż dwie drużyny spoza Europy.

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

Burza po klęsce giganta MŚ w piłce ręcznej. Burza po klęsce giganta MŚ w piłce ręcznej. "Katastrofa, piekło. Stało się coś bardzo poważnego"

"Przedrukowanie meczu to nic miłego"

W 1999 roku na mundialu w Egipcie wystąpili gospodarze oraz Kuba. Dwa lata później w "8" znów byli faraonowie, w 2005 roku - Tunezja, w 2015 i 2017 - Katar, a dwa lata temu - Egipt, który zajął ósme miejsce w turnieju. W latach 2003, 2007-2013, czyli w aż pięciu mundialach nie udało się żadnej drużynie spoza Europy awansować do najlepszej ósemki.

Największe sukcesy święcił Katar, który zbudował drużynę z zawodników, którzy zdecydowali się zmienić obywatelstwo. I tak na mundialu rozgrywanym w Katarze w 2015 roku, w ekipie gospodarzy zagrali m.in. urodzony w Bośni, znakomity bramkarz Danijel Sarić, Francuz Bertrand Roine, Kubańczyk Rafael Da Costa Capote, czy Czarnogórcy: Goran Stojanović i Żarko Marković. Katarczycy za duże pieniądze zatrudnili również świetnego fachowca, Hiszpana Valero Riverę.

W efekcie zdobyli wicemistrzostwo świata, w półfinale pokonując Polaków 31:29. Po meczu nasi zawodnicy z ironią na twarzy klaskali w kierunku sędziów z Serbii. Mieli do nich olbrzymie pretensje za kilka krzywdzących decyzji. Lekarz kadry, Rafał Markowski został ukarany półroczną dyskwalifikacją za to, że "podszedł do stolika meczowego i wykazywał agresywne, niesportowe zachowanie wobec sędziów i oficjeli".

Ogromne postępy reprezentacji Polski. Ogromne postępy reprezentacji Polski. "Rok temu był wstyd i nic więcej"

- "Przedrukowanie" meczu to nic miłego. To było dołujące - przyznał wściekły Piotr Chrapkowski, rozgrywający kadry, który grał na tegorocznym mundialu w Egipcie. 

 

Pierwszy środowy ćwierćfinał: Dania - Egipt rozpocznie się o godz. 17.30. Co ciekawe, trzy pozostałe odbędą się o tej samej porze - o godz. 20.30.