Kompromitacja faworytów MŚ! Dostali srogie lanie i jadą do domu. Najgorszy wynik od 24 lat

Reprezentacja Chorwacji skompromitowała się w ostatnim meczu fazy grupowej i uległa Danii aż 26:38. W efekcie odpadła już z mistrzostw świata, a w najlepszej ósemce wielkiej turnieju nie będzie jej po raz pierwszy od dziewiętnastu lat.

W sobotnie popołudnie Chorwaci rozczarowali na całej linii i w drugim pojedynku II fazy mistrzostw świata przegrali z Argentyną 19:23. Trener Lino Cervar podał się do dymisji. - Jestem niezwykle rozczarowany po tym spotkaniu i nie uciekam od tego. To nie do zaakceptowania i czas przygotowywać kogoś na moje miejsce. Przykro mi, że odchodzę w takim stylu, ale to moja ostateczna decyzja- mówił po meczu chorwacki szkoleniowiec.

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

Najgorszy wynik Chorwacji od 1997 roku!

Cervar poprowadził jeszcze zespół w poniedziałkowym starciu z Duńczykami. Jego zespół, który był jednym z faworytów turnieju, potrzebował cudu do awansu. Musiał nie tylko pokonać najlepszą w grupie Danię, ale też liczyć na zwycięstwo Kataru nad Argentyną. Druga część planu sprawdziła się, bo Argentyńczycy stracili przewagę (11:4, 19:15) i przegrali.

Jednak Chorwaci tylko w pierwszej połowie trzymali się dzielnie. Przegrali ją tylko 15:17. Po zmianie stron zostali jednak rozbici i ostatecznie ulegli aż 26:38! Drugą połowę przegrali aż 11:21. 

W efekcie Chorwacja zajęła dopiero czwarte miejsce w grupie i zostanie sklasyfikowana dopiero na miejscach 13-16. To jej najgorszy wynik w mistrzostwach świata od... 1997 roku, kiedy zajęła trzynastą pozycję! Jakby tego było mało, to po raz pierwszy od 2002 roku nie awansowali do najlepszej ósemki wielkiego turnieju (mundialu, igrzysk lub mistrzostw Europy). W najlepszej "8" byli w 22 turniejach z rzędu! 

Ćwierćfinałowe pary mistrzostw świata to: Hiszpania - Norwegia, Dania - Egipt, Francja - Węgry i Szwecja - Katar. Zwycięzca hitowego starcia Hiszpania - Norwegia o półfinał powalczy z Danią lub Egiptem. Natomiast lepszy z pary Francja - Węgry zmierzy się ze Szwecją lub Katarem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.