Kluczowy gracz polskiej kadry nie zagra z Niemcami. "To było mega dziwne uczucie"

Michał Olejniczak, podstawowy środkowy rozgrywający reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych nie zagra w meczu z Niemcami z powodu kontuzji.

Michał Olejniczak źle będzie wspominać sobotnie starcie z Węgrami. Nie tylko dlatego, że reprezentacja Polski przegrała 26:30 (10:16), ale również dlatego, że nabawił się urazu. W piątej minucie meczu ten 19-letni rozgrywający wyskoczył do góry by złapać piłkę po podaniu od Rafała Przybylskiego, ale źle upadł lewą stopą na parkiet.

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

Jaszka zadowolony pomimo braku awansu. Jaszka zadowolony pomimo braku awansu. "Widać postęp". Tę kadrę stać na sukces za dwa lata?

Ból nasila się przy truchtaniu

- To było mega dziwne uczucie. Jakby wszystko się w środku przesunęło i wróciło na miejsce. Odczuwam ból podczas chodzenia, a nasila się przy truchtaniu. Bo biegać jeszcze nawet nie próbowałem - mówi w rozmowie ze sport.pl Michał Olejniczak.

Od razu był on opatrywany przez lekarzy i nie zagrał już do końca pierwszej połowy. Wrócił po zmianie stron i był jedną z najjaśniejszych postaci kadry Patryka Rombla. Zdobył w tej części cztery bramki (na siedem rzutów) i miał dwie asysty. 

Podstawowego rozgrywającego biało-czerwonych zabraknie w poniedziałkowym meczu z Niemcami na zakończenie II rundy mistrzostw świata. Według naszych informacji, w składzie zastąpi go Arkadiusz Ossowski, rozgrywający MMTS-u Kwidzyn. Podczas tego turnieju grał on tylko w wysoko wygranym 30:16 (14:9) starciu z Urugwajem. Oddał jeden niecelny rzut.

Dramatyczna sytuacja na MŚ w Egipcie. Dramatyczna sytuacja na MŚ w Egipcie. "Krzyczeli z bólu, wymiotowali. Jakby zagrożone było ich życie"

Początek pojedynku Polska - Niemcy o godz. 20.30. Transmisję będzie można obejrzeć na antenie TVP 1 oraz w serwisie internetowym sport.tvp.pl. Relację na żywo poprowadzi portal Sport.pl, która dostępna będzie również w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: