Nieprawdopodobne statystyki Arkadiusza Moryto! Tylko jeden zawodnik lepszy od Polaka

Arkadiusz Moryto, skrzydłowy reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych ma nieprawdopodobną skuteczność na mistrzostwach świata rozgrywanych w Egipcie.

23-letni zawodnik jest etatowym wykonawcą rzutów karnych w drużynie prowadzonej przez Patryka Rombla. W dotychczasowych czterech spotkaniach turnieju nie pomylił się ani razu w tym elemencie gry. A oddał aż siedemnaście rzutów!

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

Bogdan Wenta wierzy w kadrę Rombla. Bogdan Wenta wierzy w kadrę Rombla. "Chłopcy urośli. Szanse na ćwierćfinał są bardzo realne"

Rewelacyjna skuteczność - aż 94 proc.

Żaden inny zawodnik na tym turnieju, który oddał przynajmniej osiem prób z rzutów karnych, nie ma 100 proc. skuteczności.

Tyle samo razy co Arkadiusz Moryto, na linii siedmiu metrów stawali również Islandczyk Bjarki Mar Elisson oraz Mohamed Ahmed z Bahrajnu. Obaj pomylili się jednak po dwa razy. Jeden rzut więcej z karnego oddał znakomity Norweg Sander Sagosen, ale on też miał dwie nieskuteczne próby.

Reprezentant Polski bryluje również pod względem skuteczności. Ma rewelacyjne 94 proc, oddał 32 rzuty i trafił aż trzydzieści. Lepszą ma tylko Egipcjanin Mohamed Mamdouh (aż 97 proc., 29/30). Oczywiście nie bierzemy pod uwagę zawodników, którzy mają 100 proc. skuteczność, ale nie oddali choćby dziesięciu rzutów.

Przypomnijmy, że Moryto w wygranym 30:28 meczu z Tunezją na mistrzostwach świata, zdobywając aż jedenaście bramek, wyrównał najlepszy wynik strzelecki Tomasz Tłuczyńskiego sprzed dwunastu lat!

Reprezentacja Polski w sobotę zagra drugi mecz drugiej fazy mistrzostw świata. O godz. 18 zmierzy się z Węgrami. Relacja na żywo na sport.pl. Transmisja na TVP1, stronie sport.tvp.pl, aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na kanale YouTube. O godz. 20.30 ostatni mecz "polskiej" grupy: Niemcy - Brazylia.

Więcej o: