Polska - Węgry na MŚ w piłce ręcznej! Gdzie i kiedy oglądać mecz? [TRANSMISJA TV, STREAM]

W sobotę reprezentacja Polski zagra kolejny mecz w drugiej rundzie mistrzostw świata w piłce ręcznej. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz Polska - Węgry? Początek spotkania o godzinie 18:00.

W czwartek reprezentacja Polski w piłce ręcznej pokonała w pierwszym meczu drugiej rundy Urugwaj 30:16. Z kolei Węgrzy w pierwszym meczu pokonali reprezentację Brazylii 29:23. W tabeli grupy 1 prowadzą Węgry z sześcioma punktami na koncie. Druga jest Hiszpania z pięcioma „oczkami”, natomiast trzecie miejsce z czterema punktami zajmuje reprezentacja prowadzona przez Patryka Rombla.

Zobacz wideo Tomasz Gębala: Jesteśmy w stanie powalczyć ze wszystkimi

MŚ w piłce ręcznej. Polska zagra z Węgrami o awans

W czwartek Hiszpania pokonała Niemców 32:28 w ostatnim meczu 1. kolejki drugiej rundy mistrzostw świata. Niemcy zajmują 4. miejsce w grupie 1 i mają na koncie dwa punkty. To oznacza, że nasi zachodni sąsiedzi praktycznie stracili szanse na awans do ćwierćfinału mistrzostw. Do kolejnej fazy mundialu z każdej grupy awansują dwa zespoły. To oznacza, że jeśli Polska chce zachować szanse na awans do ćwierćfinału, to musi wygrać z reprezentacją Węgier.

Każdy inny wynik w meczu Polska – Węgry niż wygrana biało-czerwonych premiuje Węgrów. Dodatkowo wygrana Hiszpanów w meczu z reprezentacją Urugwaju zmniejsza szanse Polaków na awans do najlepszej ósemki. W ostatniej kolejce drugiej rundy Polska zagra z Niemcami, a Hiszpania z Węgrami.

Gdzie i kiedy oglądać mecz?

Od drugiej rundy mistrzostw świata w piłce ręcznej prawa do spotkań reprezentacji Polski na wyłączność posiada TVP Sport. Mecz Polska – Węgry będzie dostępny do obejrzenia w TVP 1, stronie sport.tvp.pl, aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na kanale YouTube TVP Sport. Początek spotkania 23 stycznia 2021 roku o godzinie 18:00.