Tak wygląda sytuacja w "polskiej" grupie po hitowym starciu Hiszpania - Niemcy

Hiszpania pokonała Niemcy 32:28 w ostatnim meczu 1. kolejki 2. fazy mistrzostw świata w piłce ręcznej. Reprezentacja Polski wciąż ma realne szanse na awans do ćwierćfinału.

W czwartek reprezentacja Polski w piłce ręcznej pokonała Urugwaj 30:16 w pierwszym meczu 2. fazy mistrzostw świata. Dla naszej drużyny to drugie z rzędu zwycięstwo w turnieju. We wtorek Polacy pokonali Brazylię, a wcześniej przegrali z Hiszpanią i pokonali Tunezyjczyków.

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

Reprezentacja Polski wciąż liczy się w walce o awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. Po trzech meczach, które wliczane są do 2. fazy rozgrywek (nam odpadło zwycięstwo z Tunezją, która nie awansowała dalej - red.), nasza drużyna ma na koncie cztery punkty. W lepszej sytuacji od nas są między innymi Hiszpanie, którzy w wieczornym meczu pokonali Niemców 32:28. Oznacza to, że nasi zachodni sąsiedzi praktycznie stracili szanse na awans do ćwierćfinału.

Paulo Sousa i Jakub BłaszczykowskiBłaszczykowski pokłócił się w klubie z Paulo Sousą. Nowy selekcjoner skreślił Polaka

Polacy mają cztery punkty i zajmują trzecie miejsce w tabeli. O punkt wyprzedzają nas drudzy Hiszpanie, a o dwa prowadzący w grupie Węgrzy. Bez punktu jest ostatni Urugwaj, jeden punkt ma przedostatnia Brazylia, a dwa znajdujący się za nami Niemcy. Do ćwierćfinału awansują dwie najlepsze drużyny.

Sytuacja w grupie:

  1. Węgry 6 punktów 102:69 bramki
  2. Hiszpania 5 punktów 88:83
  3. Polska 4 punkty 89:66
  4. Niemcy 2 punkty 99:75
  5. Brazylia 1 punkt 75:91
  6. Urugwaj 0 punktów 48:117

Jan Filip i Daniel KubesNieudolne przygotowania do MŚ w piłce ręcznej. Trenerzy zostali zwolnieni

Kolejny mecz reprezentacja Polski zagra w sobotę, kiedy zmierzy się z Węgrami. 2. fazę turnieju zakończymy meczem z Niemcami, który odbędzie się w poniedziałek.