Hiszpania wygrywa w ważnym dla Polaków meczu! Niemcy praktycznie tracą szanse na awans

Hiszpania pokonała Niemców 32:28 w ostatnim czwartkowym meczu grupy I mistrzostw świata w piłce ręcznej. Taki wynik oznacza, że Niemcy mogą już właściwie zapomnieć o awansie do ćwierćfinału tegorocznych mistrzostw.

Hiszpanie to aktualni mistrzowie Europy, którzy po ciężkim boju pokonali w pierwszej fazie Polaków 27:26. Borykają się jednak z problemami - mistrzostwa rozpoczęli od niespodziewanego remisu 29:29 z Brazylią. Niemcy w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy zajęli 5. miejsce, a w tegorocznym turnieju przegrali już niespodziewanie z Węgrami 28:29.

Hiszpanie bardzo szybko zdołali objąć prowadzenie, przede wszystkim za sprawą kapitalnych interwencji Corralesa. Od stanu 9:6 mistrzowie Europy kontrolowali przebieg meczu, dzięki czemu schodzili na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem (16:13), choć kilka minut wcześniej prowadzili nawet czterema bramkami (15:11).

Bogdan Wenta"Palnął, że Polacy nie mają jaj. A my - jak to? Nie mamy jaj? No to wam pokażemy!" [nieDawny Mistrz]

Kapitalny powrót Hiszpanów

Obraz gry po przerwie diametralnie różnił się od tego, co widzieliśmy w pierwszych trzydziestu minutach. Hiszpanie zaczęli popełniać proste błędy, Bitter znakomicie bronił, a swoje okazje bezbłędnie wykorzystywał Kastening. Już w 40. minucie Niemcy prowadzili dwiema bramkami (22:20). Hiszpanie nadal się mylili, a Niemcy nie tracili rozpędu, wychodząc na trzybramkowe prowadzenie (25:22).

Wówczas jednak przydarzyły się dwa proste błędy w ataku, które Hiszpanie natychmiast wykorzystali, odrabiając straty, a trzy minuty później obejmując dwubramkowe prowadzenie (27:25). Wszystko dlatego, że Kastening już nie był tak celny, jak na początku drugiej połowy, a Niemcy marnowali doskonałe okazje jak kontra i rzut w sytuacji sam na sam z 6. metra, czy rzut karny Schillera, który trafił jedynie w poprzeczkę.

Mecz Polska - Brazylia na mistrzostwach świata w piłce ręcznejSkomplikowana sytuacja w polskiej grupie. Nawet trzy punkty z Niemcami i Węgrami mogą nie dać awansu

Niemcy niemal stracili szanse na awans!

Od tej pory Hiszpanie wrócili do swojej dobrej gry, także za sprawą świetnych interwencji Corralesa. Ostatecznie w całym meczu wygrali 32:28. Taki wynik oznacza, że Hiszpanie powracają na 2. miejsce w grupie I, a Niemcy mogą już właściwie zapomnieć o awansie do ćwierćfinałów tegorocznych mistrzostw świata.