Polska zmiotła rywali w pierwszym meczu II fazy MŚ w piłce ręcznej! Urugwaj bez szans

Reprezentacja Polski pokonała Urugwaj 30:16 w pierwszym meczu drugiej fazy mistrzostw świata w piłce ręcznej. Styl gry Polaków, pomimo wysokiego zwycięstwa, pozostawił jednak wiele do życzenia.

Polacy spokojnie rozpoczęli spotkanie, a mimo tego po ośmiu minutach prowadzili już 4:1. Szybko jednak roztrwonili przewagę. Od stanu 5:5 jednak nie pozostawiali złudzeń, kto jest zdecydowanym faworytem tego spotkania i na przerwę schodzili przy pięciobramkowym prowadzeniu (14:9).

Wysoka wygrana Polski z Urugwajem

Po przerwie sytuacja na parkiecie się nie zmieniła. Polacy, choć popełniali wiele błędów, nadal utrzymywali pewne prowadzenie w spotkaniu, dzięki czemu na kwadrans przed końcem prowadzili aż ośmioma bramkami (22:14). Świetnymi rzutami z dystansu popisał się Sićko, a zawodnicy prowadzeni przez Patryka Rombla wykorzystywali nadarzające się okazje do kontry.

19.01.2021, Kair, mecz Polska-Brazylia w Mistrzostwach Świata, Adam Morawskie z nagrodą dla najlepszego piłkarza meczu.Za granicą też doceniają naszych piłkarzy ręcznych! Oto dowód. Wielkie wyróżnienie

I choć jednej z takich okazji nie wykorzystał Czuwara, lekceważąc bramkarza rywali, Polacy pewnie utrzymali prowadzenie do końca spotkania, wygrywając ostatecznie 30:16. Ze świetnej strony spisał się przede wszystkim Moryto, zdobywca ośmiu bramek, a także Sićko, który pięciokrotnie pokonał bramkarza rywali.

Kluczowe mecze Polaków na MŚ

Dzięki temu Polacy mają już cztery punkty na swoim koncie przed kluczowymi spotkaniami w walce o awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. Zespół Patryka Rombla w sobotę zmierzy się z Węgrami o 18:00, a w poniedziałek z Niemcami o 20:30. Nie da się jednak ukryć, ze w tych starciach Polacy będą musieli zagrać zdecydowanie lepiej, jeśli chcą myśleć o awansie do kolejnej fazy turnieju.

Mecz Polska - Brazylia na mistrzostwach świata w piłce ręcznejSkomplikowana sytuacja w polskiej grupie. Nawet trzy punkty z Niemcami i Węgrami mogą nie dać awansu