Harował w obronie i w ataku, a teraz nie zagra. Trzy zmiany w kadrze polskich piłkarzy ręcznych

Trzy zmiany zrobił Patryk Rombel, trener reprezentacji Polski przed meczem z Urugwajem na otwarcie drugiej fazy mistrzostw świata w Egipcie.

W pierwszych trzech spotkaniach Polacy wystąpili w identycznym składzie. Poza składem byli: bramkarz Mateusz Kornecki, rozgrywający Kacper Adamski i Arkadiusz Ossowski oraz kołowy Mateusz Piechowski. Teraz Kornecki, Adamski i Ossowski dostaną szansę w pojedynku z Urugwajem. Dla dwóch ostatnich będzie to szansa debiutu na wielkiej imprezie.

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

19.01.2021, Kair, mecz Polska-Brazylia w Mistrzostwach Świata, Adam Morawskie z nagrodą dla najlepszego piłkarza meczu.Za granicą też doceniają naszych piłkarzy ręcznych! Oto dowód. Wielkie wyróżnienie

Harował w obronie i ataku. Teraz odpoczynek

Trener Patryk Rombel zdecydował się, że z Urugwajem nie wystąpią za to: bramkarz Piotr Wyszomirski, lewoskrzydłowy Przemysław Krajewski oraz kołowy Maciej Gębala.

Polski trener uznał, że przed meczami z Węgrami i Niemcami warto dać odpocząć szczególnie Maciejowi Gębali. Obrotowy haruje zarówno w ataku, jak i w obronie. Jest jednym z najważniejszych zawodników naszej reprezentacji.

Odpoczynek przyda się również Krajewskiemu, który w Egipcie gra dużo. Dlatego Jan Czuwara w czwartkowym meczu może liczyć nawet na 60 minut gry, bo będzie jedynym lewoskrzydłowym w drużynie. Być może szansę na tej pozycji dostanie środkowy rozgrywający Michał Olejniczak, który jest na niej też próbowany w Łomża Vive Kielce. 

Przypomnijmy, że zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) w obrębie turniejowej „20” można dowolnie zmieniać skład wyznaczony na kolejny mecz imprezy.

Mecz Polska - Brazylia na mistrzostwach świata w piłce ręcznejPolska - Urugwaj na MŚ w piłce ręcznej. Gdzie i kiedy oglądać mecz? [TV, stream online]

Początek spotkania Polska - Urugwaj w czwartek o godz. 15.30. Transmisja w TVP 1 i TVP Sport. W innych pojedynkach tej grupy Węgry zmierzą się z Brazylią (godz. 18), a Hiszpania z Niemcami (godz. 20.30).

Skład reprezentacji Polski na mecz z Urugwajem:

Bramkarze:

Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Mateusz Kornecki (Łomża Vive Kielce),

Rozgrywający:

Tomasz Gębala, Szymon Sićko, Michał Olejniczak (wszyscy Łomża Vive Kielce), Kacper Adamski, Maciej Pilitowski (obaj Energa Kalisz), Arkadiusz Ossowski (MMTS Kwidzyn), Rafał Przybylski (Azoty Puławy), Maciej Majdziński (Bergischer HC / Niemcy), Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg / Niemcy),

Skrzydłowi:

Jan Czuwara (Górnik Zabrze), Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Arkadiusz Moryto (Łomża Vive Kielce),

Obrotowi:

Dawid Dawydzik (Azoty), Patryk Walczak (Vardar Skopje / Macedonia Płn.).