Skomplikowana sytuacja w polskiej grupie. Nawet trzy punkty z Niemcami i Węgrami mogą nie dać awansu

Nawet jedno zwycięstwo w meczach z Węgrami lub Niemcami może dać reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych awans do ćwierćfinału. Scenariuszy jest jednak mnóstwo.

W naszych prognozach założyliśmy, że najsłabsza drużyna grupy Urugwaj znów będzie dostarczycielem punktów i przegra wszystkie spotkania. A zatem w uprzywilejowanej sytuacji są trzy drużyny: Polska, Hiszpania i Brazylia, którym praktycznie można już dopisać po dwa punkty. Wówczas w tabeli prowadziłaby Hiszpania z pięcioma punktami, przed Węgrami i biało-czerwonymi (po cztery).

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

19.01.2021, Kair, mecz Polska-Brazylia w Mistrzostwach Świata, Adam Morawskie z nagrodą dla najlepszego piłkarza meczu.Za granicą też doceniają naszych piłkarzy ręcznych! Oto dowód. Wielkie wyróżnienie

Trzy punktami z Węgrami i Niemcami mogą nic nie dać

Co musi zrobić reprezentacja Polski, by awansować do ćwierćfinału? O wszystkim rozstrzygną dwa jej spotkania: z Węgrami oraz Niemcami. Zwycięstwa w obu dadzą 100 proc. awans. Nie ma matematycznie za to szans, by przepustkę do 1/4 finału dał tylko punkt w tych dwóch meczach.

Jeśli jednak Polacy wygrają tylko z Węgrami lub Niemcami, to wtedy mogą się liczyć w walce o dwa pierwsze miejsca. Pod warunkiem jednak, że będą dla nich korzystne wyniki innych spotkań.

Natomiast trzy punkty w pojedynkach z Madziarami i naszymi zachodnimi sąsiadami powinny dać awans, ale wcale nie muszą. Może się bowiem okazać, że trzy ekipy będą mieć tyle samo punktów i wtedy zadecydują bezpośrednie starcia. 

Więcej będzie już wiadomo po czwartkowych meczach. Najpierw Polska zmierzy się z Urugwajem (godz. 15.30, transmisja w TVP1 i TVP Sport), a potem Węgry z Brazylią (godz. 18) i Hiszpania z Niemcami (godz. 20.30).

Mecz Polska - Brazylia na mistrzostwach świata w piłce ręcznejPolska - Urugwaj na MŚ w piłce ręcznej. Gdzie i kiedy oglądać mecz? [TV, stream online]

Tabela polskiej grupy

  • 1. Węgry 4 punkty bilans bramkowy 73:46
  • 2. Hiszpania 3 - 56:55
  • 3. Niemcy 2 - 71:43
  • 4. Polska 2 - 59:50
  • 5. Brazylia 1 - 52:62
  • 6. Urugwaj 0 - 32:87.
Więcej o: